Lietuvoje

2021.04.08 15:24

Panerių memoriale pagerbtos Holokausto aukos

ELTA2021.04.08 15:24

Minint Holokausto ir didvyriškumo atminties dieną Jom Hašoa (Yom HaShoah), ketvirtadienį, balandžio 8-ąją, Panerių memoriale pagerbtas Holokausto aukų atminimas.

Ceremoniją organizavo Izraelio ambasada Lietuvoje, joje dalyvavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, valstybės institucijų atstovai, Izraelio, JAV ir Vokietijos ambasadoriai, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Holokaustą išgyvenę bendruomenės nariai.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pažymėjo, kad per Holokaustą buvo sunaikintas didžiulis Lietuvos kultūros ir tapatybės sluoksnis, tačiau svarbiausia yra kiekviena prarasta gyvybė, todėl atmintis turi būti puoselėjama ir perduodama ateities kartoms.

„Tai perspėjimas mums visiems, kad agresyviai prievartos politikai, tarpusavio neapykantai turi būti užkirstas kelias ir šiandien, kad ši tragedija daugiau niekada nepasikartotų. Tam turime nuolat mokyti ir šviesti mūsų visuomenę, ypač jaunąją kartą, bei nebijoti drąsiai ir atvirai kalbėti apie savo skaudžią istoriją“, – sakė G. Landsbergis.

Ši diena pradėta minėti 1953 metais, siekiant supažindinti visuomenę su Holokausto istorija, kovoti su antisemitizmu ir užtikrinti, kad tokia tragedija daugiau niekada nepasikartotų.

Nacistinės Vokietijos režimas ir jo vietiniai kolaborantai Europoje nužudė 6 milijonus žydų bei 5 milijonus kitų tautybių žmonių, tarp jų – apie 200 tūkstančių Lietuvos žydų.

Šiais metais minimos 80-osios Holokausto pradžios Lietuvoje metinės.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9