Lietuvoje

2021.04.08 17:45

Sinoptikė prognozuoja šilumos pliūpsnį: žiemiški orai pasiduos pavasariui, o pirmadienį laukia ir 19 laipsnių šiluma

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.04.08 17:45

Nors už lango ketvirtadienio ryte kai kuriuose šalies rajonuose buvo žiemiški vaizdai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė LRT TELEVIZIJAI sako, kad jie tuojau pat pasitrauks visam laikui. Anot sinoptikės, sekmadienį į Lietuvą atkeliaus šilumos banga, kuri tęsis ir kitomis dienomis, tik su trumpais lietumis.

Ketvirtadienį iškritęs sniegas, o kai kur ir gausiai, ne vienam uždavė klausimą, ar žiema ir vėl nesugrįš į Lietuvą. Vis tik sinoptikė I. Marcinonienė ramina, kad tokių žiemos išdaigų šį pavasarį jau neturėtume sulaukti. Tačiau, anot jos, balandžio 8-ąją būta labai įvairių orų – nuo minusinės oro temperatūros iki vasariškos šilumos.

„Šįryt iškrito daug sniego, tačiau galime pasidžiaugti, kad ne 9 laipsniai šalčio buvo, kaip kad nutiko 1958-ųjų balandžio 8-tąją. O štai prieš tris metus Tauragės apylinkes šildė net 23 laipsnių šiluma“, – šios dienos šalčio ir šilumos rekordus trumpai apžvelgia meteorologė.

Galime pasidžiaugti, kad ne 9 laipsniai šalčio buvo, kaip kad nutiko 1958-ųjų balandžio 8-tąją. O štai prieš tris metus Tauragės apylinkes šildė net 23 laipsnių šiluma.

Po kritulių gausios dienos, artimiausia naktis turėtų būti sausa. Oro temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. „Pūs pietvakarių vėjai, tad prie jūros vyraus teigiama oro temperatūra, o rytiniuose rajonuose ji bus neigiama, – sako I. Marcinonienė. – Kritulių neturėtume sulaukti.“

Žiemiški orai pasiduos pavasariui: nuo sekmadienio – šilumos pliūpsnis su trumpais lietumis

Penktadienio dieną nuo Skandinavijos ateinantis naujas ciklonas, pasak sinptikės, turėtų užgriebti ir Lietuvos šiaurės vakarinius rajonus. „Tad ten galima sulaukti kritulių, tačiau pietiniuose ir rytiniuose šalies rajonuose tikrai kritulių nenumatome. Pūs pietų vėjai. Oro temperatūra kils nuo 5 iki 9 laipsnių šilumos“, – rytojaus dienos orus prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė.

Šeštadienio naktį žemaičiai „dar gali sulaukti šlapdribos ar nedidelio sniegelio“, tačiau, anot sinoptikės, oro temperatūra jau pereis į teigiamą pusę. „Oro temperatūra vyraus nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos. Bus debesuota, tačiau pragiedrulių sulauksime pietiniuose ir rytiniuose šalies rajonuose, – sako pašnekovė. – Prie jūros numatomi gan stiproki vėjai.“

Šeštadienio dieną, daugiau antroje jos pusėje, per šalį praslinks trumpo lietaus debesys, pajūryje vis dar laikysis stiprus vakarų vėjas, tačiau, guodžia I. Marcinonienė, pradės ateiti ir visų laukiama šiluma. „Bus nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos. O pietiniuose ir pietvakariniuose rajonuose sušils iki 13 laipsnių“, – pirmosios savaitgalio dienos orus apžvelgia sinoptikė.

Tik prie jūros oras šils vangiau. Tai lems ir Baltijos jūros vanduo, kuris vis dar yra labai šaltas – tesiekia vos 4 laipsnius.

Sekmadienio naktį visa virtinė mažių cikloniukų kirs mūsų šalį, sako pašnekovė, tačiau daugiausiai kritulių ir vėl klius žemaičiams. „Tikėtina tie krituliai bus lietus, – patikslina ji. – Oro temperatūra jau bus teigiama – nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos.“

Sekmadienio dieną gausime jau gerokai didesnį šilumos pliūpsnį, tikina sinoptikė. „Daugelyje rajonų oro temperatūra kils virš 15 laipsnių ribos. Tik prie jūros oras šils vangiau. Tai lems ir Baltijos jūros vanduo, kuris vis dar yra labai šaltas – tesiekia vos 4 laipsnius. Lietaus sulauksime tik vietomis ir tai jie bus labai trumpi“, – tikina I. Marcinonienė.

Pirmadienį šiluma dar labiau įsitvirtins Lietuvoje. Meteorologė žada net 18-19 laipsnių šilumą. „Nereiktų įsiminti tik tos aukščiausios prognozuojamos oro temperatūros, – pabrėžia ji. – Šalyje vyraus 13-18 laipsnių oro temperatūra, kai kur pakilsianti ir iki 19 laipsnių. Pajūryje aukštų oro temperatūrų nereiktų tikėtis, nes bus juntamas šaldantis jūros efektas.“

Antradienį ir trečiadienį Lietuva atsidurs tarp dviejų ciklonų – tarsi šilto anticiklono tunelyje, kurį iš abiejų pusių sups ciklonai. Dėl to šiluma neturėtų trauktis, tačiau sulauksime daugiau lietaus.

Antroje kitos savaitės pusėje šiluma trauksis į Rytus, tad Lietuvoje orai kiek atvės. LHMT vyriausioji specialistė I. Marcinonienė sako, kad po kelių dienų būsiančio šilumos pliūpsnio vėl grįšime prie balandžiui įprastesnių oro temperatūrų.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene stebėkite televizijos vaizdo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Žiemiški orai pasiduos pavasariui: nuo sekmadienio – šilumos pliūpsnis su trumpais lietumis

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5