Lietuvoje

2021.04.08 14:15

Šimonytė apie skiepijimą „Vaxzevria“: kitam sprendimui, nei yra šiuo metu, Vyriausybė pagrindo nemato, bus skiepijama toliau

atnaujinta 14.25
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, BNS2021.04.08 14:15

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė, kad Vyriausybė nemato pagrindo stabdyti skiepijimą „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) vakcina. Pasak ministrės pirmininkės, žmonėms bus suteikiama visa reikalinga informacija ir jie patys galės priimti sprendimus dėl savo vakcinavimo.

Ketvirtadienį komentuodama sprendimą toliau vykdyti skiepijimą „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) vakcina, premjerė kalbėjo, kad žvelgiant į trečiadienį paskelbtą informaciją, ekspertų vertinimu, nėra duomenų, kurie verstų Vyriausybę persvarstyti vakcinavimo strategiją.

„Yra tam tikra informacija, kuri turi būti papildomai suteikta žmonėms, kurie skiepijasi, bet taip yra visada. Tiesiog informacija bus papildyta kažkokiomis naujomis aplinkybėmis, bet stabdyti skiepijimą ar priimti sprendimus, o sprendimai yra visokiausi, <...> veikiausiai sprendimai yra politiniai.

Kitam sprendimui, nei yra šiuo metu, Vyriausybė pagrindo nemato ir todėl skiepys ir toliau. Natūralu, kad žmonės iki šiol nelabai norėjo skiepytis šia vakcina ir toliau nelabai norės, deja, bet tie žmonės, kurie norės skiepytis, bus supažindinti su ta informacija ir galės patys priimti sprendimą“, – komentavo ministrė pirmininkė.

Portalas LRT.lt primena, kad Europos vaistų agentūros (EVA) trečiadienį paskelbė išvadas dėl galimo ryšio tarp „Vaxzevria“ („AstraZenecos“) vakcinos nuo koronaviruso ir kraujo krešulių susidarymo.

Premjerė teigė, kad didesnių įmonių skiepijimas leistų sunaudoti besikaupiančią „AstraZeneca“ vakciną, bet vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių skiepijimas išlieka pagrindiniu prioritetu.

Aiškindama sprendimą leisti skiepytis didesniems kolektyvams, kol dar nebaigtos vakcinuoti prioritetinės grupės pagal amžių ir profesijas, I. Šimonytė teigė, kad „nėra tikslinga tą („AstraZeneca“) vakciną kaupti“.

Pasak premjerės, per dvi savaites Lietuva gaus tiek „Pfizer“ ir „Modernos“ dozių, kad pirmąjį skiepą bus galima suleisti maždaug 120 tūkst. gyventojų. Anot jos, jei šitomis vakcinomis bus paskiepyti 65+ amžiaus žmonės, bent vieną skiepą bus gavę bent 70 proc. šios grupės gyventojų.

„Prioritetai čia ir yra, savivaldos, organizuojančios skiepijimą, prioritetai čia ir yra, tačiau šalia mes turime vakciną, kuri, deja, bet linkusi kauptis dėl nelabai palankios viešos opinijos, viešumoje besiformuojančių įsitikinimų, <...> manau, kad nėra tikslinga kaupti tą vakciną ir laukti masinės vakcinacijos.

Ten, kur yra dideli kolektyvai, kur vakcina gali būti greitai panaudota, jei žmonės norės skiepytis paraleliai pagrindiniam skiepijimo proceso, manau, galima tai puikiai suderinti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41