Lietuvoje

2021.04.08 13:51

Nausėda kreipėsi į senjorus ir padrąsino skiepytis: nueikite dėl savęs, artimųjų, dėl mūsų Lietuvos

LRT.lt2021.04.08 13:51

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį kreipėsi į šalies vyriausiuosius ir paragino aktyviau bei drąsiau stoti į besiskiepijančių gretas ir taip žengti į finišo tiesiąją kovoje su COVID-19 pandemiją.

„Esu įsitikinęs, kad vienintelis patikimas būdas įveikti pandemiją – masinis skiepijimas. Taip sako mokslas, taip rodo kitų valstybių patirtis. Todėl sulaukęs savo eilės nedvejodamas pasiskiepijau vakcina „AstraZeneca“. Iš savo patirties galiu pasakyti – vakcina ne tik apsaugo nuo viruso, bet ir padeda jaustis saugiau. Todėl raginu visus – atėjus jūsų eilei būtinai nueikite ir pasiskiepykite. Dėl savęs, dėl savo artimųjų, dėl mūsų Lietuvos. Dėl to, kad galėtumėte paglostyti galvą anūkams, ramiai išleisti vaikus į mokyklą ar nueiti į seniai nelankytą parodą“, – kreipimesi ragina G. Nausėda.

Jo teigimu, jau šiandien Lietuva turi pakankamai vakcinų ir kiekvieną ateinančią savaitę jų bus tik daugiau.

Pasak G. Nausėdos, labai svarbu pasinaudoti šia galimybe ir kaip galima greičiau sukurti visuomenės imunitetą.

Šalies vadovas pabrėžia – žengiame į masinio skiepijimo etapą ir vis daugiau žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus, gali gauti skiepą nuo viruso.

„Tačiau nepamirškime, kam ši liga pavojingiausia, – tai mūsų tėvai ir seneliai, dėdės ir tetos. Visi vyresnio amžiaus žmonės. Vis daugiau mūsų išgyvena artimųjų netekties dėl koronaviruso skausmą“, – teigia prezidentas.

Šalies vadovas savo kalboje apgailestauja, jog kol kas Lietuva smarkiai atsilieka nuo sparčiausiai senjorus skiepijančių Europos valstybių.

„Todėl kreipiuosi į jus, senjorai, ateikite ir pasiskiepykite. Jeigu trūksta informacijos – skambinkite savo šeimos gydytojui. Leiskite anūkams džiaugtis jūsų išmintimi ir skleidžiama šviesa, suteikite progą savo vaikams nedrebėti dėl Jūsų gyvybės. Kreipiuosi į kiekvieną – paragink savo tėvus ir senelius skiepytis. Jei reikia padrąsinimo – padrąsink. Jei reikia pagalbos – palydėk“, – savo kalboje ragina prezidentas.

G. Nausėda savo kreipimosi pabaigoje akcentavo – iš šio labirinto yra tik vienas kelias ir šiandien mes turime jį rinktis.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienio duomenimis, bent vieną COVID-19 vakcinos dozę Lietuvoje yra gavę per 415,9 tūkst. žmonių. Paskiepyta 48 proc. 70-79 metų amžiaus žmonių ir 42 proc. vyresnių nei 80 metų žmonių.

Lietuvoje šiuo metu skiepijami prioritetinėms grupėms pagal amžių ar ligas priklausantys žmonės bei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9