Lietuvoje

2016.05.30 18:01

Palangos gelbėtojai vasaros sezoną pradės su naujovėmis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.30 18:01

Poilsiautojų Palangoje jau apstu, tačiau norinčiųjų lįsti į dar šaltoką Baltijos jūros vandenį nėra daug. Pasak budinčių gelbėtojų, retas poilsiautojas vandenyje išbuvo ilgiau nei dvi minutes. Kaip bebūtų, jau nuo birželio 1 dienos gelbėtojai pradės dirbti visu pajėgumu, pasitelkdami ir dar negausiai šalies gelbėtojų naudojamas priemones, tokias kaip bepiločiai orlaiviai.

Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko teigimu, nuo gegužės 15 iki birželio 1 dienos Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje dirba 6 gelbėtojai, tačiau jau nuo vasaros pirmos dienos dirbs 20 gelbėjimo postų (trys iš jų – nauji), jų apimama teritorija – 22 km. 

Svarbi naujovė – dviem valandomis prailgintas gelbėtojų darbo laikas. Anot J. Pirožniko, tai padaryta pastebėjus, kad pasibaigus gelbėtojų darbo laikui, po 18 valandos, vis dar būdavo nemažai išsimaudyti einančių žmonių. Kartais – ir apsvaigusių.

„Tas dvi valandas gelbėtojai yra vietoje, gali greičiau reaguoti ir greičiau yra išgelbėjamas žmogus“, –  sako Palangos gelbėtojų vadovas.

Pasak jo, be naujai įsigytų transporto priemonių, gelbėtojai toliau pasitelks jau pernai pradėtus naudoti bepiločius orlaivius. Jie – papildoma gelbėjimo priemonė.

„Tai yra labai geras daiktas dėl prevencinių dalykų. Jeigu mes gelbėsime žmones dar krante, tuomet nereikės labai daug pastangų vandenyje“, – sako gelbėtojų stoties viršininkas, prisimindamas pernai sausakimšame paplūdimyje pasiklydusią mergaitę, kurią bepiločio orlaivio dėka pavyko greitai rasti.

Plačiau apie tai – reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt