captcha

Jūsų klausimas priimtas

Palangos gelbėtojai vasaros sezoną pradės su naujovėmis

Poilsiautojų Palangoje jau apstu, tačiau norinčiųjų lįsti į dar šaltoką Baltijos jūros vandenį nėra daug. Pasak budinčių gelbėtojų, retas poilsiautojas vandenyje išbuvo ilgiau nei dvi minutes. Kaip bebūtų, jau nuo birželio 1 dienos gelbėtojai pradės dirbti visu pajėgumu, pasitelkdami ir dar negausiai šalies gelbėtojų naudojamas priemones, tokias kaip bepiločiai orlaiviai.
A. Bagdono (BFL) nuotr.
A. Bagdono (BFL) nuotr.

Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko teigimu, nuo gegužės 15 iki birželio 1 dienos Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje dirba 6 gelbėtojai, tačiau jau nuo vasaros pirmos dienos dirbs 20 gelbėjimo postų (trys iš jų – nauji), jų apimama teritorija – 22 km. 

Svarbi naujovė – dviem valandomis prailgintas gelbėtojų darbo laikas. Anot J. Pirožniko, tai padaryta pastebėjus, kad pasibaigus gelbėtojų darbo laikui, po 18 valandos, vis dar būdavo nemažai išsimaudyti einančių žmonių. Kartais – ir apsvaigusių.

„Tas dvi valandas gelbėtojai yra vietoje, gali greičiau reaguoti ir greičiau yra išgelbėjamas žmogus“, –  sako Palangos gelbėtojų vadovas.

Pasak jo, be naujai įsigytų transporto priemonių, gelbėtojai toliau pasitelks jau pernai pradėtus naudoti bepiločius orlaivius. Jie – papildoma gelbėjimo priemonė.

„Tai yra labai geras daiktas dėl prevencinių dalykų. Jeigu mes gelbėsime žmones dar krante, tuomet nereikės labai daug pastangų vandenyje“, – sako gelbėtojų stoties viršininkas, prisimindamas pernai sausakimšame paplūdimyje pasiklydusią mergaitę, kurią bepiločio orlaivio dėka pavyko greitai rasti.

Plačiau apie tai – reportaže. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...