Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.30 15:59

Ukrainoje L. Graužinienei įteiktas garbingas apdovanojimas

ELTA 2016.05.30 15:59

Už ypatingus nuopelnus vystant strateginį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos ir indėlį į saugumo politiką Ukrainos nacionalinė saugumo ir gynybos taryba apdovanojo Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę I laipsnio garbės ženklu. Apdovanojimą Lietuvos parlamento vadovei įteikė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksandras Turčynovas.

Susitikime su juo Kijeve viešinti Seimo delegacija taip pat aptarė Ukrainoje vykdomų reformų svarbą, Ukrainos pažangą ir eurointegracinius procesus, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui.

O. Turčynovas supažindino delegacijos narius „su aštrėjančia situacija Rusijos agresijos zonoje Ukrainos rytuose“. „Vien per gegužės mėnesį konflikto zonoje 23 Ukrainos kariai žuvo, 90 – sužeista. Rusija nėra trečioji šalis, o tiesioginė konflikto dalyvė“, – sakė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius, akcentuodamas, kad sankcijų Rusijai klausimas negali būti atsietas nuo Krymo okupacijos.

L. Graužinienė pabrėžė būtinybę suaktyvinti Ukrainos draugų pastangas kuriant taiką, atstatant Ukrainos teritorinį vientisumą ir burti tarptautinę koaliciją, palaikančią Minsko susitarimų įgyvendinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi