Lietuvoje

2016.05.30 15:52

L. Linkevičius: EK vadovo vizitas į Rusiją gali pasiųsti klaidinamą žinią

ELTA2016.05.30 15:52

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, Europos Komisijos prezidento Jeano-Claude`o Junckerio kelionė į Rusiją gali sukurti klaidingą įspūdį, jog Briuselis ir Maskva palaiko įprastinius santykius, taip pat – kad visa atsakomybė už abipusių santykių normalizavimą tenka ES, o ne Rusijai.

„Aš tikiuosi, kad EK prezidentas išsklaidys tuos klausimus ir galbūt tuo vizitu pasieks kažkokią pažangą“, – Eltai teigė L. Linkevičius.

„Jis (vizitas. – ELTA) galbūt ir nelabai tinkamu laiku, tuo metu, kai Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą nė kiek nesustojusi“, – pridūrė ministras.

EK atstovai pranešė, kad J.-C. Junckeris priėmė kvietimą birželio 16 dieną apsilankyti Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonominiame forume.

Pasak L. Linkevičiaus, santykius tarp Rusijos ir Vakarų pagerintų Maskvos pasiryžimas laikytis tarptautinių teisės normų ir agresijos Ukrainoje sustabdymas.

„Šiuo metu mes negalime pastebėti, kad yra pagerėjusi situacija ir kad būtų ženklai, parodantys gerą valią ir norą keisti tą situaciją iš Rusijos pusės. Todėl ir kelia klausimų ir abejonių laikas ir tikslas tokių vizitų“, – Eltai teigė ministras.

ES šalys dėl Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos Maskvai yra įvedusios ekonomines sankcijas. Dėl jų pratęsimo Bendrijos šalių vadovai turėtų apsispręsti iki liepos pabaigos.

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32