Lietuvoje

2021.04.08 09:19

Sveikatos apsaugos ministras: pagrindo policininkų pykčiui nematau, nes šalia jų vakcinavimo eilėje stovi onkologiniai ligoniai

atnaujinta 09.31
Leonardas Marcinkevičius, ELTA2021.04.08 09:19

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nemato pagrindo policininkų pykčiui dėl to, kad jie įtraukti į žemiausią vakcinacijos prioriteto grupę, kadangi, pasak ministro, šiuo metu siekiama paskiepyti tuos, kuriems kyla didžiausias pavojus dėl viruso plitimo.

„Kai kas nors prioritetinėje grupėje sako „mes paskutiniai“, tai aš noriu priminti visiems tiems paskutiniams, kad už jų dar stovi daugiau nei pusantro milijono gyventojų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Dulkys.

Jis tvirtina, kad kelių savaičių laikotarpiu visose šalies savivaldybėse bus pereinama prie žemesnių prioritetinių grupių skiepijimo, tačiau pirmiausiai dėmesys skiriamas didžiausioje rizikos grupėje esantiems asmenims.

„Per kelias savaites, man atrodo, mes susivienodinsime tą situaciją ir pasieksime vakcinavimą visose tose grupėse, apie kurias kalbama, bet šiandien pykti pagrindo aš nematau nei karininkui, nei policininkui, nes tiesiog šalia jų dabar stovi onkologinis ligonis, pensinio amžiaus žmogus, – tai kuriam dabar pirmam?“, – kalbėjo sveikatos ministras.

A. Dulkys taip pat atmetė kritiką dėl aukštųjų mokyklų dėstytojų įtraukimo į vakcinavimo prioritetines grupes. Jo teigimu, į vakcinavimo eilės viršų įtraukiant dėstytojus, buvo siekiama prie kontaktinio mokymo sugrąžinti visuose švietimo sektoriuose dirbančius pedagogus, tačiau pablogėjusi epidemiologinė situacija į mokyklas leidžia grįžti tik pradinukams ir abiturientams.

„Švietimo sistemos įtraukimas buvo tikriausiai vienintelis toks reikšmingas grupės įterpimas, bet irgi su šia žinute: švietimas mūsų šalies prioritetas, tuo metu, kai šį sprendimą priiminėjom, visi siekėme tikslo šitą bendruomenę vakcinuoti su tikėjimu, kad visi galėtų vienu metu sugrįžti į mokslą, ir atrodė, kad šią grupę galėjome pakankamai greitai vakcinuoti. Na, deja, vėliau skaičiai kalba mūsų nenaudai“, – tvirtino ministras.

Jis pažymi, kad prie kitų grupių vakcinavimo bus pereinama iš karto, kai tik bus paskiepyti patys rizikingiausi asmenys, o proga pasiskiepyti pirmiausiai bus suteikiama „AstraZeneca“ vakcinomis, kurių vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai vengia.

„Kadangi mes dabar su „AstraZeneca“ turime tą tokią situaciją, matome, kad tose prioritetinėse grupėse „AstraZeneca“ nenori, tai bandome tų didelių kolektyvų, organizuotų grupių skiepijimą organizuoti per „AstraZeneca“, o 65 plius grupės per „Pfizer“ ir kitas“,– teigė A. Dulkys.

ELTA primena, kad trečiadienį policijos pareigūnai prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją, kuria išreiškė nepasitenkinimą valdžios sprendimu atsisakyti skiepyti pareigūnus pagal prioritetinę tvarką. Kelios dešimtys asmenų susirinko V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės pastatyti ženklai „Stop kontrolė“, taip siekiant Ministrų Kabinetui parodyti, kokį indėlį policininkai įneša kovoje su COVID–19 pandemija.

Policijos atstovų teigimu, jei Ministrų Kabinetas ir toliau laikysis panašaus požiūrio į pareigūnus, neatmetama ir streiko galimybė.

Kol vakcinuota nedidelė gyventojų dalis, apie Imuniteto pasą kalbėti problematiška

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu, kai nuo COVID-19 vakcinuota dar palyginus nedidelė šalies gyventojų dalis, kalbėti apie Imuniteto paso įdiegimą yra problematiška. Visgi ministras įsitikinęs, kad imuniteto sertifikatas ateityje bus įdiegtas. Pasak jo, jau ir dabar pirmieji tokio paso požymių yra iš užsienio į Lietuvą atvykstantiems asmenims.

„Visi turėsime išdiskutuoti, atsakyti ir apie žmogaus teises, ir apie tai, kaip turime sugrįžti į gyvenimą. Bet pagrindinis dalykas yra, kad tokiam imuniteto sertifikatui būti efektyviam ir būti naudotinam, kai vakcinuota palyginti nedidelė visuomenės dalis, yra labai labai problematiška“, – „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys.

Ministras atkreipia dėmesį, kad toks Imuniteto paso panaudojimas kol kas būtų pritaikomas tik labai nedidelei žmonių grupei.

„Dabar įsivaizduokite situaciją, jeigu nustatytų kas nors taisyklę, kad gali į teatrą arba į kiną nueiti tik jeigu esi vakcinuotas. Ką tai reiškia? Kad tik kas dešimtas žmogus Lietuvoje gali nueiti į kiną. Kai pagalvoji visą laiką apie praktinį įgyvendinimą, iš karto atsiranda ir kitų aspektų“, – pabrėžė jis.

A. Dulkys neabejoja, kad Imuniteto pasas ateityje bus įdiegtas. Ministras taip pat atkreipia dėmesį, kad pirmieji tokio paso požymiai jau egzistuoja keliautojams.

„Paso tokio ar imuniteto sertifikato pirmieji požymiai jau egzistuoja. Tarkime, į mūsų valstybę atvykstant, jeigu esi vakcinuotas arba esi persirgęs, jau nereikia būti izoliacijoje, nereikia atsivežti testo. Jau yra kai kurių pavyzdžių, kur kai kuriems žmonėms jau yra privalumų“, – sakė jis.

„Tai, matyt, Europos Sąjungos mastu visų pirma palengvins keliavimą ES. O nacionaliniu lygmeniu, matyt, taip pat, tik gal čia tas įdiegimas sudėtingesnis ir IT sprendimai nėra tokie jau lengvi, kai jau pradedama kalbėti apie masinį naudojimą“, – taip pat pridūrė jis.

ELTA primena, kad antradienį Laisvės partijos frakcija po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu skatino Vyriausybę nedelsiant pradėti įgyvendinti nacionalinio Imuniteto paso idėją, kuri, pasak Laisvės partijos atstovų, leistų atverti verslus ir gauti paslaugas vakcinuotiems, persirgusiems arba testuojamiems asmenims.

Tuo tarpu premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad sudėtingiausias klausimas dėl Imuniteto paso yra neigiamo koronaviruso testo rezultato pripažinimas. Pasak premjerės, ekspertų rekomendacija yra nesieti galimų veiklų atlaisvinimo su testo atlikimu.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59