Lietuvoje

2021.04.08 08:47

Prezidentūra kritikuoja „atitolimą nuo skiepijimo prioritetų“, tačiau pritaria prekybos atlaisvinimų pristabdymui

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.04.08 08:47

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad chaoso skiepijimo procese esama, o ypač neramina palyginti nedidelė paskiepytų vyriausių Lietuvos gyventojų dalis. Pasak LRT RADIJUJE kalbėjusio patarėjo, nutolus nuo prioritetinių amžiaus grupių ir pradėjus skiepyti pagal atskiras profesijas, tai neatsitiktinai iššaukia nepasitenkinimą visuomenėje.

„Verta pripažinti, kad chaoso tam tikro matome“, – ketvirtadienį laidai „Ryto garsai“ sakė prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas S. Krėpšta. Jis atkreipė dėmesį, jog Lietuva, palyginti su kai kuriomis kitomis ES šalimis, atsilieka skiepydama vyriausius gyventojus.

„Pagal rodiklį, kuris ypač neramina prezidentą – paskiepytų senjorų virš 80 metų dalį, žmones, kuriems koronavirusas yra pats pavojingiausias, atrodome tikrai nekaip Europos Sąjungos kontekste. Pirmąja doze esame paskiepiję vos daugiau negu 40 proc. mūsų senjorų, kuriems virš 80 metų, Airijoje ir Skandinavijos valstybėse ši dalis siekia daugiau kaip 90 ar 85 proc., turime Čekiją ir kitas valstybes, kurios skiepija senjorus kur kas taikliau ir efektyviau. Šia prasme tikrai turime kur pasitempti ir ieškoti būdų, kaip pasiekti mūsų senjorus. Viena iš svarbių problemų, kaip jūs ir minėjote, yra informacija ir komunikacija su šiais asmenimis“, – kalbėjo S. Krėpšta.

Pasak jo, situaciją pagerinti galbūt būtų galima labiau pasitelkiant socialinius darbuotojus, nevyriausybines organizacijas, mat ne visi senjorai naudojasi komunikacijos technologijomis.

Paklaustas apie viešumoje reiškiamą nepasitenkinimą skiepijimo prioritetais, pareigūnų trečiadienio piketą prie Vyriausybės, S. Krėpšta akcentavo, jog turint daug prioritetais laikomų grupių, rizikuojama paklysti diskusijose, kuri iš jų laikytina svarbesne paskiepyti.

„Pagrindinis tikslas sudarant prioritetus buvo išsaugoti gyvybes, turime akivaizdžius faktus, kad vyresniems žmonėms šis virusas žymiai pavojingesnis – Lietuvoje 98 proc. mirusių nuo COVID-19 žmonių buvo vyresni negu 50 metų asmenys. (...) Kai išskyrėme prioritetus pagal amžių ir skiepijome medicinos ir slaugos darbuotojus, kurie tiesiogiai dalyvauja gydant šiuos asmenis, prioritetų eiliškumas buvo aiškus ir niekam papildomų klausimų nekilo. Šiuo metu mes atitolstame, ir jau ne šiek tiek, bet vis toliau su paskutiniais sprendimais tolstame nuo pamatinių prioritetų, kurių tikslas saugoti žmonių sveikatą ir gyvybę, vis daugiau išskiriame įvairių prioritetų pagal profesijas. Dabar kalbame apie dideles įmones, atitolstame nuo žmonių amžiaus, pereiname prie profesijų ir įmonių dydžio. (...) Natūralu, kai turime labai daug prioritetų, galime paskęsti diskusijose, kuris visuomenės sektorius, verslo šaka ar įmonės dydis yra objektyvus kriterijus skiepijimui“, – kalbėjo G. Nausėdos patarėjas.

Trečiadienio sprendimą neatverti visų prekybos vietų, kaip kad buvo tikimasi, prezidentūra vertina teigiamai, mat užsikrėtimų skaičiui augant, „ženklus laisvinimas situaciją dar pablogintų“.

„Turime teigiamą pandemijos pagreitį, tai reiškia, kad kiekvieną savaitę turime daugiau užsikrėtimų. Jeigu toliau laisvintume ribojimus, akivaizdu, kad užsikrėtimų skaičius augtų, o tai reikštų daugiau hospitalizuotų asmenų ir, deja, daugiau mirčių“, – sakė S. Krėpšta.

Populiariausi

Prie Vilniaus savivaldybės nusidriekė eilės norinčiųjų pasiskiepyti.
21

Lietuvoje

2021.04.11 11:32

Prie vakcinavimo centro Vilniaus savivaldybėje liejosi aistros: turi registracijos laiką, bet reikia laukti eilėje

savivaldybė sako peržiūrėsianti vakcinavimo procesą; atnaujinta 12.02
21