Lietuvoje

2016.05.30 15:03

V. Matuzo žmonai – antrasis teismo nuosprendis dėl dokumentų klastojimo

BNS2016.05.30 15:03

Buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmoną Danutę Matuzienę teismas penktadienį pripažino kalta dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvičių kooperatinei bendrovei, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), už šiuos nusikaltimus jai skirta 5,7 tūkst. eurų bauda. D. Matuzienei šis nuosprendis – antrasis. Kauno apygardos teismas balandžio 11 dieną pripažino ją kalta dėl dokumentų suklastojimo ir skyrė jai 2259 eurų baudą.

Radviliškio gyventoja Vitalija Miceikienė, buvusi šios bendrovės buhalterė, pripažinta kalta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jai skirta 760 eurų bauda.

Radviliškio rajono apylinkės teismas pripažino kalta ir Žilvičių kooperatinę bendrovę – dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją, kreditinio sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir nusprendė šią bendrovę likviduoti.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad 2011 metais kooperatinėje bendrovėje suklastoti dokumentai pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai, siekiant apgaule gauti 685 250 litų (198 462 eurų) Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės paramą biokuro gamybos įrangai. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, gauti subsidijos nepavyko.

Šiuo metu Šiaulių apygardos teisme taip pat nagrinėjama baudžiamoji byla, kuri buvo išskirta iš STT ikiteisminio tyrimo dėl galimai neskaidrių biokuro pirkimų. Kaltinimai šioje byloje pareikšti V. Matuzui, D. Matuzienei, buvusiam bendrovės „Panevėžio energija“ vadovui Vytautui Šidlauskui ir buvusiam darbuotojui Stanislovui Raipai, Žilvičių kooperatinei bendrovei ir jos valdybos pirmininkui Gintarui Žilėnui. Byloje praėjusią savaitę paskirta pertrauka, toliau bylą teismas nagrinės rugsėjo 19 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7