Lietuvoje

2014.01.06 11:52

Konkursas „KlipVid“ atveria Lietuvos muzikantų klipams kelius į televiziją

lrytas.lt2014.01.06 11:52

„Muzikantai, ieškokite operatorių, operatoriai – muzikantų!“, – ragina Lietuvos muzikantus ir įrašų gamintojus vienijanti asociacija AGATA, kartu su LRT organizuojanti muzikinių vaizdo klipų konkursą „KlipVid“. Praėjusią savaitę startavęs konkursas jau sulaukė pirmųjų dalyvių.

„Muzikantai, ieškokite operatorių, operatoriai – muzikantų!“, – ragina Lietuvos muzikantus ir įrašų gamintojus vienijanti asociacija AGATA, kartu su LRT organizuojanti muzikinių vaizdo klipų konkursą „KlipVid“. Praėjusią savaitę startavęs konkursas jau sulaukė pirmųjų dalyvių.

Konkursas rengiamas siekiant skatinti Lietuvos atlikėjus kurti daugiau muzikinių klipų savo dainoms ir pristatyti juos ne tik internete, bet ir televizijoje.

„Lietuvos muzikantams nebereikia televizijos, kad jų vaizdo klipą pamatytų šimtai tūkstančių žiūrovų, bet net ir interneto amžiuje televizija išlieka vertinga priemonė skleisti savo muziką. Džiaugiamės, kad LRT nori atverti duris naujiems vaizdo klipams. Palaikome šią iniciatyvą, nes taip pat norime matyti daugiau naujų kokybiškų lietuviškų vaizdo klipų mūsų televizijose“, – teigia AGATA rinkodaros vadovas Rytis Šeškaitis.

Jis taip pat primena, kad muzikantams naudinga patekti į televiziją ne tik dėl didelės auditorijos, bet ir dėl to, kad kiekviena klipo transliacija galiausiai tampa atlyginimu patiems klipo kūrėjams.

„Televizijos teikia ataskaitas apie jų eteryje transliuotus muzikinius klipus. Už kiekvieną eteryje skambėjusios muzikos minutę televizijos moka atlyginimą muzikantams per juos atstovaujančias asociacijas. Kuo daugiau kartų klipas rodomas eteryje, tuo didesnė suma kitais metais pasiekia jo dainos autorius, atlikėjus ir paties klipo kūrėjus. Tokiu būdu laimi visi: televizijos gali transliuoti muziką, o muzikantai ir klipų autoriai gauna žiūrovų dėmesį ir finansinę grąžą“, – paaiškina R. Šeškaitis.

Nuo šios savaitės iki gegužės 6 d. vaizdo klipus galima registruoti portalo LRT.lt projektų skiltyje, prieš tai įkėlus juos į „YouTube“, „Vimeo“ ar kitą internetinę vaizdo klipų talpyklą. Konkurse gali dalyvauti ir tie klipai, kurie buvo sukurti šiemet anksčiau. Svarbu, kad klipas nebūtų viešai publikuotas iki 2013 m. sausio 1 dienos.

LRT įsipareigoja visus klipus bent kartą parodyti laidos „Labas Rytas“ eteryje. Pirmieji dalyviai – grupė ŽAS su savo klipu dainai „Ne kažką“ – jau buvo parodyti eteryje.

Nuo gegužės 7 iki 26 d. visus konkurse dalyvausiančius klipus vertins LRT ir AGATOS sudaryta komisija ir interneto lankytojai. Komisiją sudarys muzikos ekspertas, dizaino ekspertas, vaizdo ekspertas, atlikėjas ir du režisūros ekspertai. Komisijos narių pavardės bus atskleistos dar šį mėnesį.

„KlipVid“ nugalėtojai bus paskelbti gegužės 29 d. Jiems bus išdalintas 10 tūkst. litų prizinis fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.