Lietuvoje

2021.04.07 21:39

LRT trumpai. Karantino tvarkos pokyčiai, aktualūs pradinukų tėvams, taip pat išsiilgusiems sporto grupėje ir bibliotekų

LRT.lt2021.04.07 21:39

Trečiadienį Vyriausybė priėmė keletą karantino palengvinimų. Keturiomis savivaldybėmis pailgėjo sąrašas savivaldybių, kuriose leidžiama nustatyti švelnesnes karantino priemones. Į šių savivaldybių mokyklas pradinukai galės grįžti šeimoms ir pedagogams neatliekant kaupinių testo. Atvirose erdvėse galės sportuoti didesnės grupės žmonių. 

SAVIVALDYBĖS. Trečiadienį Vyriausybė peržiūrėjo savivaldybių, kuriose gali būti nustatomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašą, atsižvelgiant į naujausius duomenis. Nuspręsta į jį įtraukti ne tik tas savivaldybes, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų, bet ir tas savivaldybes, kuriose sergamumas neviršija 300 atvejų.

PRADINUKAI. Nuo kitos savaitės į mokyklas be testavimo kaupinių metodu galės grįžti dar keturių savivaldybių pradinukai. Į šį sąrašą (pateikiamą vienu punktu anksčiau) nuo šiol įtrauktos ir Neringos, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Utenos rajono savivaldybės.

Šiose savivaldybėse leidžiamas pradinukų ugdymas mišriu būdu mokinių ir pedagogų netestuojant kaupinių metodu. Kitose savivaldybėse taikomas saugaus sugrįžimo į mokyklas modelis, pradinių klasių mokinius periodiškai testuojant kaupinių
metodu.

Jei dabar sąraše esančiose savivaldybėse, kuriose sergamumas yra tarp 200-300 atvejų, sergamumas per 2 savaites nesumažės iki mažiau nei 200 atvejų, savivaldybės iš jo bus išbrauktos. Tuomet jos turės pereiti prie testavimo kaupinių metodu arba nuotolinio ugdymo.

TARPTAUTINIŲ PROGRAMŲ ABITURIENTAI. Leidžiama vykdyti egzaminus mokiniams, kurie baigia vidurinio ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo (tarptautinio bakalaureato) programas, kai egzamine vienoje patalpoje dalyvauja ne daugiau kaip 5 mokiniai.

SPORTAS. Siekdama didinti fizinį visuomenės aktyvumą trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimą nuo kitos savaitės leisti teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse vienu metu ne daugiau kaip 10-čiai asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

BŪRELIAI LAUKE. Nuo balandžio 12 d. daugiau asmenų galės dalyvauti neformaliojo ugdymo užsiėmimuose: atvirose erdvėse rengiamose neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo veiklose vienu metu galės dalyvauti iki 10-ies asmenų.

BŪRELIAI PATALPOSE. Jau anksčiau savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų, buvo leistas kontaktinis neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas uždarose erdvėse ne didesnėmis kaip 5 asmenų grupėmis. Šiandien Vyriausybė sumažino reikalaujamą užtikrinti paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui: neformaliojo švietimo užsiėmimuose turi būti užtikrinamas 20 kv. m plotas asmeniui, o negalint tokio ploto užtikrinti, veikloje leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip vienam asmeniui.

BIBLIOTEKOS, ARCHYVAI. Leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklose visose savivaldybėse.

KURSAI, MOKYMAI. Leidžiama vykdyti statutinių profesinio mokymo įstaigų įvadinio mokymo kursų praktinius mokymus, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų praktinius mokymus, bei leidžiant valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus laikyti visiems asmenims, kuriems to reikia, o ne tik kuriems būtina pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5