Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.30 11:05

NEC direktorė džiaugiasi, kad egzaminai vyksta be pažeidimų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.30 11:05

Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktorė Saulė Vingelienė teigia, kad šiais metais neužfiksuota atvejų, kai abiturientai į egzaminus nešėsi neleistinas priemones. 

Pasak policijos,  praėjusią savaitę užfiksuoti bandymai sukčiauti nacionalinio egzamino informacija, tačiau, pareigūnų teigimu, tai nesusiję su  užduočių nutekinimu. Užfiksuoti atvejai, kai socialiniuose tinkluose sukurtos kenkėjiškos nuorodos, kuriose neva skelbiamos egzaminų užduotys. Pasak pareigūnų, jas atidarius kompiuteriai užkrečiami virusais. 

„Naudojamės Policijos departamento pagalba. Pernai Specialiųjų tyrimų tarnyba, žiūrėdama mūsų dokumentus ir procesus, irgi davė patarimų. Naudodamiesi jų pagalba stengiamės tvarkyti viską taip, kad nebūtų jokios galimybės informacijai pasklisti iš Egzaminų centro. Šiemet džiaugiamės, kad neturime jokios informacijos, kad vaikai neštųsi mobiliuosius telefonus į egzaminą. Jau trečdalis sesijos praėjo, o tokių faktų kol kas dar neturime. Tikimės, kad ir toliau tokių dalykų nebus“, – pasakojo NEC direktorė. 

Gegužę abiturientai laikė užsienio kalbų egzaminus, o birželį bus laikomi pagrindinės sesijos egzaminai: lietuvių kalbos, matematikos, istorijos bei kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi