Lietuvoje

2021.04.07 16:34

Šimonytė apie Imuniteto pasą: sudėtingiausias klausimas dėl testo rezultato pripažinimo

Gailė Jaruševičiūtė, Kornelija Mykolaitytė, ELTA2021.04.07 16:34

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad sudėtingiausias klausimas dėl Imuniteto paso yra neigiamo koronaviruso testo rezultato pripažinimas. Pasak premjerės, ekspertų rekomendacija yra nesieti galimų veiklų atlaisvinimo su testo atlikimu.

„Sudėtingiausias klausimas yra dėl testo rezultato pripažinimo. Vakar apie tai diskutavome su ekspertais. Ekspertų rekomendacija yra nesieti kažkokių galimų veiklų atlaisvinimo ar kitokių reikalavimų su testo atlikimu, kadangi tai neužtikrina pakankamo saugumo prie mūsų dabar turimo imunizacijos lygio. Jei imunizacijos lygis būtų aukštesnis, tada bendras sprendimas galėtų būti trečia opcija, tačiau ne dabar“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, šiuo metu sprendžiami klausimai dėl tokio paso techninių sprendinių.

„Yra svarstomi keli dalykai. Pirmas, paprastas techninis dalykas, kuris net nereikalautų Imuniteto paso, o tiesiog leistų patikrinti, ar konkretus žmogus epidemiologiškai saugus. Toliau pats Imuniteto paso sprendinys, kuris reikalautų QR kodo ir kitų sprendimų. Manau, kad dėl jo sprendiniai bus rasti netrukus. Sakyčiau, kad tai yra šios savaitės laikas, kai mes turėsime visus atsakymus į techninius klausimus – dėl asmens duomenų apsaugos, kas visada tokiais atvejais kyla, ir reikia rasti atsakymus į klausimus dėl asmens duomenų naudojimo ir disponavimo ir dėl techninių sprendimų“, – nurodė I. Šimonytė.

Antradienį Laisvės partijos frakcija po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu skatino Vyriausybę nedelsiant pradėti įgyvendinti nacionalinio Imuniteto paso idėją, kuri, pasak Laisvės partijos atstovų, leistų atverti verslus ir gauti paslaugas vakcinuotiems, persirgusiems arba testuojamiems asmenims.

Seimui grįžus į tiesioginį darbą parlamentarų privalomas testavimas būtų prasmingas

Premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad Seimas visuomenei rodytų gerąjį pavyzdį, jeigu nuo COVID-19 nepasiskiepiję parlamentarai turėtų būti privalomai profilaktiškai testuojami. Ministrės pirmininkės teigimu, privalomas testavimas yra prasmingas atsižvelgiant ir į tai, kad Seimas jau grįžo prie tiesioginių posėdžių.

„Tikrai tokia diskusija buvo mano su Seimo valdybos kai kuriais nariais, bet Vyriausybė neturi teisės Vyriausybės nutarimu įpareigoti Seimo narių testuotis, kadangi tai tikrai nėra ta veikla, kuriai Vyriausybė galėtų nutarimu nurodinėti“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Visgi premjerė įsitikinusi, kad parlamentarai rodytų gerą pavyzdį, jeigu Seime tokia praktika būtų taikoma. I. Šimonytės teigimu, privalomas parlamentarų testavimas būtų sveikintas žingsnis atsižvelgiant ir į tai, kad Seimas grįžo į tiesioginį darbą.

„Jeigu Seimas būtų likęs nuotoliniame darbe, tuomet, matyt, kad ta problema būtų daugiau hipotetinė, bet Seimui grįžus į nenuotolinį darbą, tikrai manau, kad toks testavimas būtų ir prasmingas ir rodytų gerą pavyzdį“, – sakė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad Seimas pastarąjį mėnesį skubos tvarka pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kurios numato, kad kilus įtarimams dėl COVID–19 ligos arba įmonėje užfiksavus koronaviruso protrūkį, darbuotai turėtų privalomai testuotis arba, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu.

Populiariausi