Lietuvoje

2016.05.31 08:36

Sėdo į nežymėtą policijos automobilį ir išvyko į „Via Baltica“: kokie pažeidimai dažniausi

Vasarą traukiame į pajūrį ir kitas kurortines vietas, tad ir intensyvus eismas iš miestų persikelia į magistralinius kelius. Ar juose vairuotojai paiso kelių eismo taisyklių (KET) ir kiek viršija leistiną greitį?

Didžiuosiuose šalies keliuose – didžiausi automobilių srautai. Taip galima apibūdinti eismo intensyvumą tarpmiestiniuose keliuose, prasidėjus atostogų sezonui. Į kelią išvažiuoja labai skirtingi vairuotojai, tad išvengti konfliktų ar avarijų nepavyksta.

Tokių situacijų magistraliniuose keliuose – daugybė. Turėdami galimybę greičiau ir laisviau judėti, vairuotojai dažniau pažeidžia kelių eismo taisykles.

Pažeidimus fiksuoja ir už juos baudžia policijos pareigūnai, tad su vieno ekipažo patruliais LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ sėdo į nežymėtą automobilį ir iš sostinės patraukė „Via Balticos“ link. Pažeidėjų buvo ieškota ruože nuo Panevėžio iki Lietuvos ir Latvijos sienos.

Kad nereikėtų mokėti baudų, vairuotojai turėtų gerai įsidėmėti kelis skaičius, tai – 130 km per valandą automagistralėse, 120 km – greitkeliuose, 90 km – keliuose su asfalto ar betono danga, 70 km per valandą – kituose keliuose. Lygiai taip pat svarbu paisyti visų taisyklių.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.