Lietuvoje

2021.04.07 18:27

Kol kurortai džiaugiasi sugrįžtančiais poilsiautojais, epidemiologė perspėja – šiuo metu daugėja sergančių jaunų žmonių

sparčiai auga britiškosios atmainos skaičiai
Reda Gilytė, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.07 18:27

Lietuvoje vėl šoktelėjus COVID-19 užsikrėtimo skaičiui, o trečiadienį peržengus tūkstančio atvejų ribą, Vyriausybė karantino stipriai neatgniaužė.

Nors nuo trečiadienio leidžiama be ribojimų judėti tarp savivaldybių, policija primena – karantinas dar nesibaigė, jis pratęstas iki mėnesio pabaigos. Ir toliau negalimi daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai uždarose erdvėse.

Žinios. ES birželį tikisi pradėti naudoti bendrus imuniteto pažymėjimus

Išimtis taikoma esant neatidėliotiniems atvejams, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar savimi pasirūpinti negalinčius asmenis, bet jiems draudžiama turėti artimų kontaktų su kitais asmenimis. Lauke gali bendrauti tik du namų ūkiai arba ne daugiau nei penki asmenys, laikantis saugaus atstumo. Policija, ypač savaitgalį, žada daugiau dėmesio skirti kurortiniams miestams.

„Jeigu pasakoma, kad atpalaiduojami tam tikri ribojimai kaip kaukių nešiojimas lauke, kaip savivaldybių ribos – leidžiama susisiekti su kita savivaldybe, – žmonės supranta, kad situacija gerėjanti ir galima nebesilaikyti tam tikrų reikalavimų, bet ta epidemiologinė situacija blogėjanti vien dėl to yra, kad britiškoji atmaina koronaviruso geba plisti sparčiau. Ir tą, ką mes matom Lietuvoje, jos vis daugiau išskiriama ir tai atsispindi skaičiuose, kad dabar serga vidutinio ir jaunesnio amžiaus žmonės“, – sako epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Tikrai savaitgalį matome pagal sinoptikų prognozes, orai žadami labai neblogi ir manome, kad žmonės šiek tiek išsiilgę to bendravimo turbūt vyks tiek į kurortinius miestus, tiek į pajūrį, tiek kitur. Tai automatiškai savo darbą atliks ir policijos pareigūnai. Mūsų vėlgi pagrindinės kryptys ,bent jau savaitgaliui yra būriavimosi kontrolė, taip pat daugiausia dėmesio skirsime pajūrio, kurortiniams miestams. Taip pat policijos pareigūnų dirbs pakankamai nemažai ir stengsis užtikrinti, kad tų reikalavimų būtų laikomasi“, – teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Panaikinti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių pradžiugino ir pajūrio verslininkus, labiausiai viešbučių savininkus. Šiuo metu duris jau atvėrė apie pusę visų viešbučių. Maždaug 70 procentų kambarių rezervuota.

„Tas suaktyvėjimas tikrai yra, nuo vakar prasidėjo ir šiandien tęsiasi. Verslas išgirdę tą žinią dar bandėme tikslintis, tikrintis, ar nebus kitų apribojimų, kurie ribos tą judėjimą. Taip pat ir klientai mūsų, kai kurie buvo iš anksčiau užsisakę, tikėdamiesi, kad nuims tą kontrolės ribojimą, kiti naujai rezervuoti“, – laisvinimų džiaugiasi Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

LRT.lt primena, kad 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų, trečiadienio duomenimis, siekia 394,1 atvejo. Teigiamų tyrimų dalis per septynias dienas šiuo metu siekia 7,7 procento.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3635 žmonės.

Iš viso pirmąją skiepo dozę iki šiol gavo 404 tūkst. 477 žmonės arba 14,47 proc. šalies gyventojų, abi – 179 tūkst. 386 žmonės arba 6,42 proc. gyventojų.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5