Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.30 09:35

Brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kariai dalyvaus pratybose Estijoje

LRT.lt 2016.05.30 09:35

Gegužės 30 dieną Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės štabo ir jam priskirti įvairių sričių specialistų išvyko treniruotis kartu su Danijos, Estijos ir Latvijos kariais į Estijoje vyksiančius Danų divizijos organizuojamus mokymus „Kardo riteris 2016“ (angl. Saber Knight 2016). Iš viso pratybose dalyvaus apie 100 karių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pratybos „Kardo riteris 2016“ – tai daugiašaliai keturių valstybių – Danijos, Estijos, Latvijos  ir Lietuvos –  bendri mokymai. Skirtingai nei ankstesniais metais, šiais metais į Lietuvos brigados sudėtį papildomai įtraukti ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariai.  Pratyboms vadovauja Danijos divizijos vadas generolas majoras Flemmingas Mathiasenas, o iš viso pratybose dalyvauja daugiau nei 600 karių.

„Mums pavestas užduotis  mes privalome  tinkamai suprasti ir  įgyvendinti ne tik vietovėje, bet ir laiku ir būtent taip, kaip to iš mūsų tikimasi, todėl kiekvienas iš  mūsų privalome skirti ne tik savo laiką, atsidavimą  ir  norą nugalėti, bet ir pasitelkti nestandartinį mąstymą ir karišką sumanumą visų šių pratybų metu“,  – prieš išvykstant į pratybas kariams sakė brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.    

Aktyvioji pratybų fazė Estijoje truks daugiau nei savaitę, kur pagrindinis keliamas tikslas – įvertinti Lietuvos karių gebėjimą tinkamai suplanuoti, įgyvendinti ir valdyti mobiliosios gynybos operacijas sąveikaujant su kaimyniniais vienetais. Šios vadaviečių pratybos leidžia pamatyti, kaip personalas moka tiksliai ir greitai vykdyti norminiais aktais nustatytas sprendimo priėmimo procedūras, planuoti kovos veiksmus, jų aprūpinimą, rengti įvairius planus ir vadų įsakymų projektus.

Šių pratybų ciklas prasidėjo dar pernai metų rudenį, kur įvairių Danijos divizijos sudėtyje esančių brigadų kariams organizuotų mokymų metu buvo siekiama suvienodinti Baltijos valstybių taktinio planavimo, užduočių vykdymo bei sprendimo priėmimo standartus, siekiant maksimalaus rezultato ir tinkamos tarpvalstybinės sąveikos. „Kardo riteris 2016“ yra  paskutinės vertinamosios Danijos divizijos sudėtyje esančių brigadų 2015–2016 metų ciklo pratybos.

Tokio tipo mokymai leidžia štabo karininkams pasisemti papildomos patirties, susipažinti su kitų valstybių vykdomomis procedūromis ir kariškai patobulėti. Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" Danijos kariuomenės divizijai buvo priskirta 2006 metais, kai Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadai pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą. Šis memorandumas numatyto abiejų šalių karininkų bendradarbiavimą tarptautiniuose štabuose, bendruose mokymuose, pratybose bei tarptautinėse operacijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi