Lietuvoje

2021.04.07 13:48

Vyriausybė nutarė: dalyje savivaldybių karantinas galės būti švelnesnis, lauke bus galima sportuoti didesnėmis grupėmis

atnaujinta 14.58
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.04.07 13:48

Nors buvo tikėtasi, kad ministrų kabinetas trečiadienį priims sprendimus dėl prekybos vietų atvėrimų, Vyriausybės sprendimai buvo kuklesni. Dar keturiose savivaldybėse, kuriose fiksuojama geresnė epidemiologinė situacija, karantinas galės būti švelnesnis. Be to, leista lauke sportuoti didesnėmis grupėmis.

„Taip jau yra, kad pagal duomenis, kuriuos šiandien turime, turime seniai nematytą atvejų skaičių per parą, viršijantį tūkstantį atvejų. Pusė Lietuvos yra eksponentinio augimo fazėje, kita pusė – ne. Tas išsiskyrimas jau yra kurį laiką.

Matysime, kiek judėjimo apribojimų panaikinimas situaciją paveiks. Aišku, daug kas priklausys nuo to, kaip žmonės laikysis atsargumo reikalavimų“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Kaip kalbėjo ministrė pirmininkė, žvelgiant į skirtingas Lietuvos dalis matyti, kad Vilniaus apskrityje šiuo metu atvejų skaičius yra išaugęs triskart, ligoninėse yra dukart daugiau žmonių nei buvo prieš pusantro mėnesio.

„Taip pat ir Kaune ligoninių užimtumas per savaitę išaugo trečdaliu. Prisimenant paraleles, į ką ta situacija gali atrodyti panaši, <...> tai praėjusių metų lapkritį nuo 1000 atvejų per parą iki 2000 per parą situaciją užkilo per tris savaites.

Ką galime pasakyti apie būsimas tris savaites? Per būsimas tris savaites Lietuva turės gauti apie 370 tūkst. dozių vakcinos, kurių dalis turės būti skirta revakcinacijai, bet nemaža dalis galės būti skirta ir plėtrai“, – kalbėjo premjerė.

Kam pritarė Vyriausybė?

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtiems siūlymams, kuriais numatoma, kad švelnesnis karantinas, nei likusioje šalyje, galėtų galioti dar keturiose savivaldybėse – Klaipėdos mieste, Kupiškio rajone, Neringoje ir Utenos rajone.

Savivaldybių, kuriose galėtų būti taikomas švelnesnis karantinas, sąraše jau yra Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono savivaldybės.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui, kad sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse vienu metu gali būti teikiamos ne daugiau nei 10 asmenų grupėms. Jie gali būti iš kelių skirtingų namų ūkių.

Atviroje erdvėje susitikti galima dviems namų ūkiams, tačiau kiek asmenų, gali juos sudaryti, nenumatoma. Anot premjerės, jei susitikus dviems namų ūkiams jie sudarys, pavyzdžiui, 12 žmonių grupę, problemų dėl to nekils.

Populiariausi