Lietuvoje

2021.04.07 12:47

Bilotaitė pabrėžė – visada užsidarę gyventi negalėsime, tačiau pripažino – skaičiai, kaip matome, nėra labai geri

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.04.07 12:47

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad nors nuo trečiadienio judėjimo apribojimai Lietuvoje nebegalioja, tačiau gaunama pastarųjų dienų susirgimų COVID-19 statistika verčia sunerimti – skaičiai nėra labai geri.

Tokią poziciją ministrė išsakė atvykusi prie Vyriausybės rūmų, kur vidurdienį dėl vakcinavimo tvarkos protestuoja skiepų praktiškai nesulaukiantys šalies policijos pareigūnai.

„Noriu pasakyti labai aiškiai, VRM pozicija visada buvo, kad pareigūnai, kurie turi tiesioginį kontaktą ir patiria didžiausią riziką, turi būti skiepijami kaip galima sparčiau. Tos pozicijos laikėmės nuosekliai“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrės pastebėjimu, yra prašoma, kad ir profsąjungos įsitrauktų į šį procesą ir paskatintų pareigūnus neabejoti vakcinų nauda ir skiepytis.

Trečiadienį Lietuvoje užfiksavus rekordinius nuo sausio pabaigos paros užsikrėtimo skaičius, A. Bilotaitė pastebi, kad visą laiką užsidariusi Lietuva būti negali, tačiau COVID-19 padėtis, ypač pastaruoju metu, verčia sunerimti.

„Šiandien labai sudėtinga tą prognozuoti, matyt, situacija parodys. Šiuo metu priimti sprendimai, kad judėjimo ribojimai nebegalioja ir galima keliauti iš vienos savivaldybės į kitą, bet kreipiuosi į visus, prašydama supratingumo ir susitelkimo“, – sakė A. Bilotaitė.

Jos teigimu, pastaruoju metu COVID-19 situacija Lietuvoje negerėja, o skaičiai paskutinėmis dienomis nėra labai geri.

„Skaičiai, kaip matome, nėra labai geri“, – trečiadienį prieš vidurdienį sakė A. Bilotaitė.

„Žinote, mes ieškome sprendimų. Matyt, ta pandeminė situacija tęsis ilgai ir reikia žiūrėti, kaip mums gyventi. Visada užsidarę mes negalėsime išgyventi, ieškome sprendimų. Yra svarstoma imuniteto paso idėja, bet manau, kad sėkmingas vakcinavimas, sėkmingas testavimas ir, žinoma, imuniteto paso atsiradimas mums padės lengviau gyventi šioje pandeminėje situacijoje“, – žurnalistams sakė ministrė.

LRT.lt primena, kad per praėjusią parą nustatyta 1116 naujų COVID-19 atvejų, mirė 10 sirgusiųjų.

Ženkliai keičiasi ir pastarųjų savaičių susirgimų statistika. 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 394,1 atvejo. Teigiamų tyrimų dalis per septynias dienas šiuo metu siekia 7,7 procento.

Tiesa, vis sparčiau Lietuvoje vyksta skiepijimo procesas. Per praėjusią parą nuo koronaviruso paskiepyta iš viso 14 345 žmonės.

Iš viso pirmąją skiepo dozę iki šiol gavo 404 477 žmonės, arba 14,47 proc. šalies gyventojų, abi – 179 386 žmonės, arba 6,42 proc. gyventojų.

Populiariausi