captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl Valdovų rūmų atstatymo

Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl valdovų rūmų atstatymo ir tarnautojų įgaliojimų viršijimo, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl valdovų rūmų atstatymo ir tarnautojų įgaliojimų viršijimo, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, įvertinę Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnų, surinktus duomenis bei Lietuvos teismo ekspertizės centro (LTEC) ekonominių ekspertizių skyriaus ekspertų pateiktas išvadas, nenustatė faktinių duomenų apie neteisėtą Valdovų rūmų atkūrimui skirtų lėšų užvaldymą, pasisavinimą ar jų iššvaistymą, todėl šiandien priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Tyrimo metu taip pat nenustatyta, kad institucijų, susijusių su Valdovų rūmų atkūrimu, valstybės tarnautojai ar jiems prilygintini asmenys, atlikdami tiesiogines pareigas, viršijo savo įgaliojimus ar padarė kokią nors kitą nusikalstamą veiką.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Valstybės kontrolės pranešimą ir valstybinio audito ataskaitą, kurioje teigiama, jog Valdovų rūmų atkūrimo išlaidos padidėjo 3,63 karto nuo 114 mln. 670 tūkst. litų (numatytos sumos) iki 367 mln. 669 tūkst. litų (galutinės kainos).

Nustatyta, kad visos lėšos buvo panaudotos teisėtai, jų panaudojimas tinkamai pagrįstas reikiamais dokumentais. Taip pat, nebuvo nustatyta, kad už atliktus darbus buvo apmoka nepagrįstai didelės sumos.

Ekspertai ištyrė 8 specialistų išvadas, tyrimo metu apklausta beveik 60 liudytojų, bylos medžiagą sudaro 70 tomų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...