Lietuvoje

2016.05.28 20:37

Ukrainoje per Lietuvos dienas stiprinami šalių ryšiai

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“2016.05.28 20:37

Rytų Ukrainoje, Dnipre, vyksta Lietuvos dienos. Tautodailininkai ir amatininkai pristato tautinį kultūros  paveldą, lietuvišką virtuvę, folklorą, mokslo studijų, medicinos ir turizmo galimybes Lietuvoje.

Tuo metu Ukrainoje viešinti Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad Lietuvą ir Ukrainą sieja bendri istoriniai ryšiai, gilūs ryšiai, kurie šiuo momentu labai svarbūs.

Lietuvos vardas žinomas šiame regione. Lietuva Dnipro sričiai nutolusiai nuo karo zonos vos per šimtą kilometrų, teikia humanitarinę pagalbą, yra įsteigusi 2 psichosocialinius centrus. Pabėgėlių šeimų vaikai mokosi Vilniaus lietuvių namuose, sužeisti Ukrainos kariai gydomi Lietuvoje.

 „Mums labai svarbus bendradarbiavimas tarp įvairiausių institucijų, jūsų palaikymas eurointegracijos klausimais. Ir svarbiausia – parama: parama kariams, socialiai neapsaugotiems pabėgėliams. Jau rengiami bendri švietimo ir mokslo bei kultūros projektai“, – dėstė Dnipro srities vadovas Grirojus Prygunovas.

Lietuvos garbės konsulas Dnipre Vitalijus Pivniakas patvirtino, kad lietuviai Ukrainos regione itin mylimi, ir Lietuva yra žinoma. Ukrainiečiai gerai vertina iš Lietuvos įvežamus tiek maisto produktus, tiek degalus.

Lietuvos dienos kitą savaitę persikels į Odesą – ten vyks verslo forumas.