captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukrainoje per Lietuvos dienas stiprinami šalių ryšiai

Rytų Ukrainoje, Dnipre, vyksta Lietuvos dienos. Tautodailininkai ir amatininkai pristato tautinį kultūros  paveldą, lietuvišką virtuvę, folklorą, mokslo studijų, medicinos ir turizmo galimybes Lietuvoje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tuo metu Ukrainoje viešinti Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad Lietuvą ir Ukrainą sieja bendri istoriniai ryšiai, gilūs ryšiai, kurie šiuo momentu labai svarbūs.

Lietuvos vardas žinomas šiame regione. Lietuva Dnipro sričiai nutolusiai nuo karo zonos vos per šimtą kilometrų, teikia humanitarinę pagalbą, yra įsteigusi 2 psichosocialinius centrus. Pabėgėlių šeimų vaikai mokosi Vilniaus lietuvių namuose, sužeisti Ukrainos kariai gydomi Lietuvoje.

 „Mums labai svarbus bendradarbiavimas tarp įvairiausių institucijų, jūsų palaikymas eurointegracijos klausimais. Ir svarbiausia – parama: parama kariams, socialiai neapsaugotiems pabėgėliams. Jau rengiami bendri švietimo ir mokslo bei kultūros projektai“, – dėstė Dnipro srities vadovas Grirojus Prygunovas.

Lietuvos garbės konsulas Dnipre Vitalijus Pivniakas patvirtino, kad lietuviai Ukrainos regione itin mylimi, ir Lietuva yra žinoma. Ukrainiečiai gerai vertina iš Lietuvos įvežamus tiek maisto produktus, tiek degalus.

Lietuvos dienos kitą savaitę persikels į Odesą – ten vyks verslo forumas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...