Lietuvoje

2016.05.28 11:24

Klaipėdos savivaldybės pirkiniai: už sodinamą medį – 519 eurų

Klaipėdos miesto savivaldybė neseniai nusipirko medžių, kurių kaina verčia iš koto. Brangiausi įsigyti medžiai atsiėjo po daugiau kaip 500 eurų. Tačiau savivaldybės atstovai teigia, kad nėra kuo stebėtis – dideli medžiai nemažai ir kainuoja.

Šiemet Klaipėdos miesto savivaldybė iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų, skirtų uostamiesčio apželdinimui, 86 tūkst. eurų skyrė 303 medžiams įsigyti.

Šiuo metu uostamiesčio Sąjūdžio parke jau yra pasodinti 276 medžiai.

Brangiausiai nupirkti aštuoni lapuočiai – penki paprastieji ąžuolai, vienas koloninis ąžuolas ir du bukai, kiekvienas jų atsiėjo po 519 eurų.

Sąjūdžio parke taip pat pasodinta klevų, gudobelių, beržų, gluosnių ir kitų medžių, šių pirkinių kainos svyruoja nuo 200–400 eurų. Jie įsigyti iš mažiausią kainą pasiūliusios bendrovės „Lauko gėlininkystės bandymų stotis“.

Apie 14 tūkst eurų kainavo šių medžių pasodinimas ir veja prie jų, šiuos darbus atliko bendrovė „Klaipėdos želdiniai“.

Permokėję nesijaučia

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė 15min teigė, kad įsigytų medžių kainos neturėtų stebinti, nes čia ne šiaip sodinukai, o 20 metų amžiaus, kelis kartus persodinti medžiai: „Atvežti su visais gumulais, kamieno apimtis vieno metro aukštyje – 20–30 centimetrų. Mes norėjome, kad žmonėms nereikėtų 20 metų laukti, kol užaugs parkas.“

I. Šakalienė sakė, kad ir kitur Klaipėdos mieste sodinami jau gerokai paaugę medžiai.

„Padarėme taip, kad parkas atrodytų kaip parkas, nes visa infrastruktūra yra sukurta. Įkuriant šį parką buvo susodinta mažai medelių ir tai buvo blogai“, – tvirtino ji.

Paauginti medžiai – brangus malonumas

Kad kainos neturėtų stebinti, 15min sakė ir sostinėje esančio „Brolių Vrublevskių medelyno“ vadovas Romas Vrublevskis.

Anot jo, tokio amžiaus sodinamas medis gali kainuoti apie 500 eurų: „Jeigu jie prigijo, o pasodinimas buvo sėkmingas, tokie medžiai tiek ir kainuoja.“

Anot verslininko, išaugusių medžių kainos yra didelės.

Pavyzdžiui, išskirtinis medis iš Vokietijos arba Lenkijos gali kainuoti net ir 14,5 tūkst. eurų.