Lietuvoje

2021.04.06 08:04

Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę 64 pareigūnai, vadovybė nusivylusi, jog policija neskiepijama

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.04.06 08:04

Policijos pareigūnai vyksta į įprastus iškvietimus, tikrina saviizoliacijoje esančius asmenis, o per pastarąjį ilgąjį savaitgalį sustabdė kelis šimtus tūkstančių automobilių, tad neturi galimybės visiškai apsisaugoti nuo koronaviruso grėsmių, sako policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

LRT RADIJUJE antradienį kalbėjęs A. Paulauskas sakė, kad, naujausiais duomenimis, koronavirusu yra užsikrėtę 64 policijos pareigūnai visoje Lietuvoje. Situaciją jis įvardijo kaip „pakankamai neblogai valdomą“, vis dėlto atkreipė dėmesį, kad po masinių policijos akcijų, kaip praėjusį savaitgalį patikros postuose, sergamumas ūgteli.

„Praėjusį ilgąjį savaitgalį, kuomet beveik 3 tūkst. pareigūnų dirbo postuose, įsivaizduokite, patikrinta keli šimtai tūkstančių transporto priemonių, tai reiškia, kad pareigūnas nuolat turi kontaktą su begale žmonių. Ir po tokių akcijų mes netgi stebime, kad praėjus tam tikram laikui sergamumas padidėja policijoje, tai reiškia, kad dalis pareigūnų užsikrečia vykdydami savo pareigą“, – laidai „Ryto garsai“ sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Tai, kad pareigūnai nėra tarp prioritetinių skiepijimo grupių, jis sakė vertinantis neigiamai.

„Labai dažnai mūsų pareigūnai neturi net galimybės pasirinkti, ar turėti kontaktą ar ne – jie nežino, pas ką vyksta, daugeliu atveju nuotolinis darbas yra apsunkintas arba neįmanomas. Policijos bendruomenė puikiai supranta, kad visų pirma, žinoma, turėjo būti paskiepyti medikai, didžiausios rizikos asmenys, mūsų senoliai. Bet kai šiandien matome, kad pradedami skiepyti ženkliai mažesnės rizikos grupės asmenys, pavyzdžiui, universitetų dėstytojai, policijos bendruomenei tikrai kyla visa eilė asmenų, kodėl vis dėlto mes esame tos eilės gale“, – kalbėjo A. Paulauskas.

Dalis pareigūnų dėl to ketina ir surengti protesto akciją šalia Vyriausybės. A. Paulausko vertinimu, tai „nėra pati geriausia forma reikšti nepasitenkinimą“, tačiau tai pareigūnus jis sakė suprantantis.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Romos Katinienė agentūrai BNS praėjusią savaitę sakė, kad pareigūnai planuoja akcijas prie Vyriausybės ir visoje Lietuvoje – prie Vyriausybės ketinama įrengti stilizuotus blokpostus.

„Protesto formos kaip piketai nėra pati geriausia forma reikšti savo nepasitenkinimą, vis dėlto esame statutiniai pareigūnai ir bet kuriuo atveju turime vykdyti savo pareigą ir tai darome. Labai gaila, kad buvome neišgirsti ir pareigūnai turbūt nemato kito kelio išreikšti nuomonę ir taip prisibelsti iki sprendimų priėmėjų durų“, – kalbėjo pašnekovas.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05