Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.27 19:18

Nida vėl sulauks lėktuvų

Po 15-os metų pertraukos mažieji orlaiviai Nidoje vėl galės leistis legaliai. Tačiau čia negalės vykti jokie komerciniai ar užsakomieji skrydžiai, nes vieta lėktuvams leistis turės tik aviacinės aikštelės statusą.

Skrydžiai Nidoje buvo uždrausti po to, kai 2001-aisiais kildamas avariją patyrė Kauno aeroklubo orlaivis, nors žmonės ir nenukentėjo. Dar viena nelaimė įvyko 2009-aisiais privačiam lėktuvėliui leidžiantis neteisėtai.

Pernai buvo imtasi svarbių pakeitimų skrydžių saugai užtikrinti – lėktuvams skirto tako prieigose buvo iškirsta apie 20 hektarų miško, kuris kėlė pavojų skrydžių saugumui, įrengta vėjarodė, atlikti kiti darbai. Juos ketvirtadienį įvertino Civilinės aviacijos administracijos specialistai.

Neringos savivaldybės vadovai sako kasmet sulaukiantys iki 200 užklausų, ar būtų galima į Neringą atskristi privačiais lėktuvėliais. Daugiausiai – iš Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos.

1967-tais metais Nidoje nutiestas kilimo ir tūpimo takas lėktuvams turėjo regioninio oro uosto statusą. keletą metų AN-2 lėktuvai keleivius iš čia reguliariai skraidino į Palangą, Kauną ir Vilnių. 1998 metais takas buvo pailgintas iki 815-os metrų, koks liko ir iki šiol.

Daugiau apie pokyčius pajūryje – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi