Lietuvoje

2021.04.04 14:31

Pamaldos automobilyje pro telefono ekraną – vilniečiai rinkosi į nuotolines mišias Ramintojos bažnyčioje

atnaujinta 17.32
LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS2021.04.04 14:31

Sekmadienį kai kurie vilniečiai atvyko prie Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios į Prisikėlimo pamaldas. Tiesa, tikintieji jas stebėjo iš automobilio: mišios buvo transliuojamos socialiniuose tinkluose, nes praėjusią savaitę Vilniaus arkivyskupija nutarė nerengti kontaktinių pamaldų sekmadienį, šventų Velykų iškilmių dieną.

Antrosios Velykos karantine įvairiose Lietuvos vietose – skirtingos. Šiauliuose žmonės gyvai rinkosi į pamaldas, Vilniuje, kur situacija dėl koronaviruso prastesnė, mišias leista stebėti automobiliuose. Anot tikinčiųjų, svarbu jausti bendrystę, kad ir iš tolo pasisveikinti.

Kai kurie palaiminti atsivežė ir margučių. Palaiminti ir duoti Komunijos kunigas ateina į automobilių aikštelę. Kunigas Algirdas Toliatas savo feisbuko paskyroje pranešė, kad Prisikėlimo pamaldos Ramintojos bažnyčios automobilių aikštelėje vyks ir pirmadienį 18 val.

Tose savivaldybėse, kur naujų užsikrėtimų skaičius per dvi savaites yra mažesnis negu 500 naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, mišios su tikinčiaisiais bažnyčiose vyks, kiekvienam žmogui užtikrinant vidutiniškai bent po 20 kvadratinių metrų, LRT RADIJUI penktadienį sakė Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas, kunigas Mykolas Sotničenka.

„Ypač Rytų Lietuvoje, kur sparčiausiai auga užsikrėtimų skaičius, Vilniuje ir Vilniaus apylinkėse, labai raginame tikinčiuosius stebėti šventųjų mišių transliacijas – bažnyčios tikrai yra gerai pasirengusios transliuoti jas. O į bažnyčia ateiti ne pamaldų metu, jos lieka atviros tiek išpažinčiai, tiek komunijos priėmimui. Kitaip tariant, pamaldas praleisti namuose, jungiantis nuotoliniu būdu per radiją, televiziją ar internetu, o į bažnyčią ateiti kai pamaldos nevyksta – tokiu būdu bus galima apsisaugoti nuo viruso plitimo“, – kalbėjo kunigas.

Kaip atrodo mišios šioje vietoje – kviečiame pasižiūrėti žemiau esančiose LRT.lt fotografo Edvardo Blaževič fotografijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt