Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.27 18:23

Septyniuose Lietuvos teismuose pradės dirbti savanoriai

Maždaug po mėnesio septyniuose Lietuvos teismuose pradės dirbti savanoriai. 

Šiaulių apygardos teismas pirmasis ėmėsi šio projekto ir čia savanoriai jau dirba beveik dvejus metus. Pasak savanorių, jie nukentėjusiems ir liudytojams teikia informaciją apie teismo procesą, paaiškina taisykles, tačiau teisinės pagalbos neteikia. 

Nuo liepos savanorius priimsiančio Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas teigia, kad liudytojai ar nukentėjusieji patiria didelį stresą nežinodami, kas laukia teismo salėje, todėl savanorių pagalba jiems svarbi.

„Pripažinkime, kad tie žmonės, ar tai būtų liudytojai, ar nukentėjusieji, ypatingai tie, kurie pirmą kartą lankosi teisme, jie iš tiesų patiria didžiulį psichologinį stresą, nes jie nežino, kas laukia už teismo posėdžio salės durų, ko ten jų klaus, kokios procedūros yra. Savanorių misija ir bus tokia – prieš posėdį su jais pabendrauti, paaiškinti taisykles, ko ten bus klausiama“, – sako A. Valantinas.

Kol Šiaulių apygardos teisme savanoriai dirba beveik dvejus metus, kiti Lietuvos teismai tik rengiasi juos priimti. Savanoriais gali tapti visi. Pavyzdžiui, Šiaulių miesto apylinkės teisme iš pradėsiančių dirbti savanorių jauniausia yra 17-metė gimnazistė, o vyriausia – 69-erių šiaulietė. Šiuo metu būsimiems savanoriams rengiami kursai. Iš 150-ies norą pareiškusių dirbti savanorių, atrinkta 60. Jie pradės dirbti po mėnesio.

Liudininkai ar nukentėjusieji prie šaukimo į teismą gaus informaciją, kad gali sulaukti savanorio pagalbos. Lietuva patirties, kaip dirba savanoriai, daugiausiai sėmėsi iš Norvegijos. Savanoriai jau daug metų dirba ir Didžiosios Britanijos teismuose.

Daugiau apie šią iniciatyvą buvo kalbama ir laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi