Lietuvoje

2016.05.27 18:36

Lietuva su Norvegija derėsis dėl oro gynybos sistemos įsigijimo

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.27 18:36

Penktadienį Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Gynybos resursų taryba nusprendė pradėti derybas su Norvegijos vyriausybe dėl galimo vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS įsigijimo. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi tik artimojo nuotolio priešlėktuvinių sistemų. 

Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko teigimu, kiek kainuos naujosios sistemos, paaiškės prasidėjus deryboms, kurių rezultatų galima tikėtis vasaros pabaigoje.

„Mes jau kurį laiką, analizuodami mūsų gynybinę situaciją Lietuvoje, manome, kad yra reikalinga vidutinė oro gynybos sistema, nes kol kas mes turime tik tai labai trumpo arba trumpo nuotolio oro gynybos sistemas. Tam, kad turėtume saugesnę oro erdvę, reikalinga vidutinio nuotolio gynybos sistema.

Prieš tris dienas Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai dar kartą patvirtinome, kad tai domina visas šalis. (...) Šis projektas yra svarbus visoms trims valstybėms, na ir dabar mes žengiame savąjį lietuvišką žingsnį pradėti derybas su Norvegija, nuo derybų rezultatų priklausys ir tolimesni sprendimai“, – sako J. Olekas.

Lietuva ilgą laiką atsiliko nuo NATO sąjungininkų pagal išlaidas gynybai, bet pastaraisiais metais ėmė sparčiai didinti finansavimą, reaguodama į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

NASAMS yra norvegų sukurta ir amerikiečių patobulinta priešlėktuvinių raketų sistema, kuri gali pasiekti taikinius ore, esančius už 40 kilometrų ir 14 kilometrų aukštyje.

Sistemos, kuri turi kelias modifikacijas, raketos gali būti nutaikomos infraraudonaisiais spinduliais arba radarais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.