Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.31 07:20

Dizainerė R. Maldutienė: nedievinu mados

Vilniaus dailės akademijos docentė Renata Maldutienė, pati grįžusi į mokslus, nustebino įmantria kolekcija, kuri pristato idėjų visumą, o ne diktuoja madą. Kūrėja prisipažįsta siekianti atsikratyti mados klišių ir rėmų.

Meno doktorantūrą studijuojančiai docentei kilo idėja paanalizuoti Lietuvos valstybingumo mados spalvas. Trejus metus analizavusi ir vėliau tyrimų pagrindu sukūrusi kolekciją dėstytoja pabandė nukeliauti mados keliu per visą Lietuvos istoriją.  

„Antrais meno doktorantūros metais tas tyrimas nuvedė mane į Lietuvos valstybingumo spalvas, mados spalvas. Gilinausi, ką kokiu laikotarpiu dėvėjo“, – pasakoja docentė.

Kolekcija apima laikotarpį nuo Vilniaus įkūrimo iki šių laikų. Savo kolekciją dizainerė pirmiausia vadina meniniu tyrimu ir dvejoja, ar tokio sudėtingumo darbo imtųsi iš naujo.

„Iš tiesų, tai projektas, kuris visiškai neatitinka mados kriterijų, nes mada visada yra komercija, mada visą laiką yra industrija. Mano kolekcijoje nėra nieko industrinio, nors, be abejonės, kolekcijoje yra madingų tendencijų elementų, madingų drabužių detalių“, – atviravo R. Maldutienė.

Nors ji prisipažįsta, kad jai buvo įdomu dirbti mados industrijoje, tai neatitinka jos gyvenimo moto, nes ji nesiekia dauginti, gaminti, parduoti.

Docentė pasirinko doktorantūros studijas pajutusi, kad yra įstrigusi – ji apsisprendė arba keisti darbą, arba savo poziciją. Pasitaikius progai studijuoti, R. Maldutienė nedvejojo. Tą ji tikina padariusi iš dalies dėl savo studentų. Dabar ji teigia daug geriau suprantanti, kaip padėti studentams, geriau juos suvokia.

Nors pati dėsto kursus apie madą, jos santykis su mada – kontrastingas.

„Aš nedievinu mados. Man reikia laisvos erdvės nuo jos. Nežadu nurodinėti žmonėms, kaip rengtis. Apranga man yra skaitymo kalba, pagal aprangą suprantu, su kuo susiduriu ir kaip turiu bendrauti“, – savo požiūrį atskleidė R. Maldutienė.

Visas pokalbis su dizainere – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi