Lietuvoje

2016.05.27 16:25

D. Grybauskaitė pardavė sklypą Pašiliuose

DELFI.lt2016.05.27 16:25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pardavė šių metų pradžioje pirktą sklypą Vilniaus rajone, Pašiliuose. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos duomenimis, Dalia Grybauskaitė privačių interesų deklaraciją atnaujino ketvirtadienį, gegužės 26 d.

Deklaracijoje nurodyta, kad gegužės 25 d. prezidentė sudarė nekilnojamojo turto pardavimo sandorį su fiziniu asmeniu (ne su įmone), kuris registruotas Lietuvoje. Sandorio suma – sandorio suma 50 tūkst. Eur.

Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė DELFI patvirtino tokią informaciją.

„Prezidentė pardavė žemės sklypą Pašiliuose už tą pačią kainą, už kurią pirko. Jokių teisinių apribojimų statyboms „Pašilių parko“ kvartalo sklypams nėra, tačiau prezidentė kelia sau ne vien teisinius reikalavimus“, – DELFI komentavo ji.

Sklypas parduotas už tokią pačią sumą, už kiek ir buvo įsigytas.

DELFI primena, kad anksčiau D. Grybauskaitės atstovai buvo patvirtinę, kad šalies vadovė baigusi kadenciją įsikurs šiame sklype pastatytame name.

Prezidentė 16 arų sklypą „Pašilių parke“ nusipirko 2016 metų vasario 23 d. Šalia esantys sklypai buvo pardavinėjami ir toliau. Tačiau viešumoje pasklidus informacijai apie šalies vadovės pirkinį, kaimyninių sklypų kainos gerokai padidėjo ir jie buvo greitai išgraibstyti.

Balandžio viduryje dar buvo galima rasti skelbimą apie vienintelį likusį neparduotą 17 arų sklypą. Skelbime nurodyta kaina – 95 tūkst. eurų. Taigi, šį sklypą panorėjęs įsigyti asmuo už jo arą turėjo mokėti beveik dvigubai didesnę kainą nei prezidentė – 5 588 eurai už arą. Vis dėlto netrukus dingo ir šis skelbimas.

„Pašilių parko“ atstovas Dominykas Tomaševičius DELFI tuo metu sakė, kad pasirodžius informacijai apie D. Grybauskaitės pirktą sklypą, bendrovė sulaukė daug kitų susidomėjusių asmenų skambučių. Tačiau neigė, kad vėliau parduodamų sklypų kainos padidėjo. Esą tokios pačios jos buvo ir „pradžioje“ – apie 4,5–4,6 tūkst. eurų“. Vis dėlto vėliau jis pripažino, kad paskutiniai sklypai buvo pardavinėjami už didesnę kainą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.