Lietuvoje

2021.04.03 19:18

Neįprastai, bet saugiai – nevykstant kontaktinėms pamaldoms, tikintieji pasitinka Velykas

atnaujinta 22.24
LRT RADIJAS, LRT.lt2021.04.03 19:18

Šeštadienį Kuprioniškėse kunigas tikinčiuosius sutiko lauke, o Velyknačio liturgija Vilniaus arkikatedroje vyko be žmonių. Praėjusią savaitę Vilniaus arkivyskupija nutarė nerengti kontaktinių pamaldų sekmadienį, šventų Velykų iškilmių dieną. Tačiau tikintieji, nors ir neįprastai, bet saugiai pasitinka Velykas. Jie taip pat kviečiami pamaldas stebėti nuotoliniu būdu.

Savivaldybėse, kur naujų užsikrėtimų skaičius per dvi savaites yra mažesnis negu 500 naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, mišios su tikinčiaisiais bažnyčiose vyks, kiekvienam žmogui užtikrinant vidutiniškai bent po 20 kvadratinių metrų, LRT RADIJUI penktadienį sakė Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas, kunigas Mykolas Sotničenka.

Vilniaus arkivyskupijoje mišios su tikinčiaisiais pristabdytos iki antrosios Velykų dienos, t. y. balandžio 5-osios. Pasak M. Sotničenkos, veikiausiai be tikinčiųjų sekmadienį mišios bus rengiamos ir Marijampolėje.

„Kiekvieną dieną vyskupijos stebi naujus duomenis, kuriuos atnaujina Statistikos departamentas ir informuoja savivaldybes, kur užsikrėtimo skaičius gerokai pakilęs. Tai iš tiesų reikėtų žiūrėti kiekvienos dienos, kiekvienos savaitės duomenis, bet šiuo metu žinome, kad užsikrėtimų skaičius tikrai didesnis yra Vilniaus arkivyskupijoje ir Vilniaus regione. Taip pat iš kitų vyskupijų Marijampolės savivaldybėje šiuo metu skaičius pakilęs virš 600, tad ir ten veikiausiai pamaldos vyks be tikinčiųjų“, – laidoje „Lietuvos diena“ sakė Vyskupų konferencijos atstovas.

Tikintieji raginami prie mišių jungtis nuotoliniu būdu. Norintys pašventinti vandenį prieš Velykas taip pat turėtų atsinešti jo patys.

„Ypač Rytų Lietuvoje, kur sparčiausiai auga užsikrėtimų skaičius, Vilniuje ir Vilniaus apylinkėse, labai raginame tikinčiuosius stebėti šventųjų mišių transliacijas – bažnyčios tikrai yra gerai pasirengusios transliuoti jas. O į bažnyčia ateiti ne pamaldų metu, jos lieka atviros tiek išpažinčiai, tiek komunijos priėmimui. Yra tradicijos prieš Velykas šventinti velykinį maistą, taigi galima ateiti individualiu metu ir kunigai pašventins. Nebus bendro vandenį, kuris irgi būdavo šventinamas bendrai ir kurį galima būdavo įsipilti iš bendro indo – raginame kiekvienam atsinešti savo vandens ir jis bus pašventintas. Kitaip tariant, pamaldas praleisti namuose, jungiantis nuotoliniu būdu per radiją, televiziją ar internetu, o į bažnyčią ateiti kai pamaldos nevyksta – tokiu būdu bus galima apsisaugoti nuo viruso plitimo“, – kalbėjo kunigas.

Priešvelykines ir šv. Velykų transliacijos nuo šiandien taip pat bus pasiekiamos ir per LRT TELEVIZIJĄ bei LRT RADIJĄ.

Šeštadienį vidurnakčio liturgiją iš Vilniaus arkikatedros transliuos LRT TELEVIZIJA bei LRT RADIJAS, o sekmadienį, 10.55 val., tikintieji galės stebėti ir klausytis tiesioginės mišių transliacijos iš Šv. Petro aikštės Romoje bei popiežiaus sveikinimo Miestui ir pasauliui.

Kunigas Algirdas Toliatas savo feisbuko paskyroje praneša, kad šeštadienį 20 val., sekmadienį 12 val. ir šeštadienį 18 val. bus rengiamos Prisikėlimo pamaldos Ramintojos automobilių aikštelėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt