Lietuvoje

2021.04.02 23:01

Galimybė gyvai konsultuotis abiturientams vertinama nevienodai: mokytojai mato sumaištį, mokiniai – laiko trūkumą

Urtė Korsakovaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.02 23:01

Grįžti į mokyklą konsultuotis gyvai abiturientai gali jau dvi savaites. Ministerijos duomenimis, šią galimybę suteikė kiek mažiau nei pusė gimnazijų. Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius sako, kad toks leidimas sukėlė daugiau chaoso dėl saugaus konsultacijų organizavimo ir svarsto, kad mokslo metus apskritai reikėtų užbaigti anksčiau.

Šiaulių Didždvario gimnazijoje – biologijos konsultacija. Abiturientai renkasi ne nuotoliniu būdu, bet gyvai. Mokiniai sako, kad konsultacijų per mažai.

„Deja, į konsultacijas einame tik kas antrą savaitę ir man asmeniškai atrodo, kad tikrai trūksta (konsultacijų – LRT.lt). Nes tikrai mažai, atrodo, kad nepasiruoši per pusantros valandos susitikus vieną kartą per dvi savaites“, – tikina abiturientė Paulina Juškaitė.

Gyvai konsultacijas mokyklos gali organizuoti antrą savaitę. Į jas eiti visiems neprivaloma.

„Tas pats mokinys būna dvi valandas mokykloje. Visas keturias dienas – pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį – konsultacijos vyksta. Dar paskirstyta, kad vieną savaitę vieni mokiniai ateina, kitą – kiti. Tokiu būdu ta rotacija suskirstyta“, – pasakoja Šiaulių Didždvario gimnazijos abiturientų kuratorė Jurgita Dembinskienė.

Žinios. Pradėjus griežtesnę kontrolę prie didžiųjų miestų nusidriekė kilometrinės automobilių eilės

Tačiau kai kurių mokyklų abiturientai sako, kad nors konsultacijos ir organizuojamos, į jas patekti gali ne visi.

„Aišku bandžiau patekti, tačiau savo paraišką per vėlai išsiunčiau po termino, tai galbūt todėl nepatekau, tačiau yra daug žmonių, kurie išsiuntė laiku ir nepateko, nes per mažai grupių“, – LRT TELEVIZIJAI sako abiturientas Paulius Buidovas.

Vilniaus licėjuje kol kas tiek pamokos, tiek konsultacijos – nuotolinės. Direktorius sako, kad leidimas konsultacijas rengti gyvai sukėlė daugiau sumaišties, nei naudos. Jos gali vykti po pamokų, klasėje gali būti tik po penkis mokinius. Daugiau nei pusė mokyklų, kaip ir Vilniaus licėjus, konsultacijas organizuoti pasirinko nuotoliniu būdu.

„Realiai yra perteklinis veiksmas, kurio įgyvendinimas kelia tikrai daugiau klausimų nei, kad gauname visame kontekste atsakymų. Aš manau, kad šiandien iš viso reikia galvoti, kai liko keli mėnesiai iki mokslo metų pabaigos, galbūt reikėtų anksčiau šiuos mokslo metus baigti ir galbūt pradėti juos rugpjūčio mėnesį“, – svarsto S. Jurkevičius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikina, kad konsultacijų vykdymo galimybė jai atrodo labai gerai.

„Šiuo metu tai yra ypatingai svarbu, kad nesiblaškytume, žinome, kad egzaminai vyks, kada jie vyks, žinome, kad skirtos papildomos konsultacijos prieš egzaminus dviem savaitėmis, galės susiorganizuoti daug paprasčiau, žinome, kad šiuo metu yra galimybė vykdyti konsultacijas, kas, man atrodo, yra labai“, – aiškina ministrė.

Egzaminai šiemet prasidės birželio pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.