Lietuvoje

2021.04.02 16:35

Kauniečiai sukilo prieš savivaldybės planus tiesiant gatvę iškirsti medžius: po langais – 163 juodi kryžiai

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.02 16:35

Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė surengė protesto akciją prieš savivaldybės ketinimus tiesiant gatvę iškirsti medžius. Savivaldybė aiškina, kad juos iškirtusi naujų pasodins dar daugiau.

Po Kauno miesto savivaldybės langais – 163 juodi kryžiai. Ant grindinio plytelių kryžius sužymėjo Kauno Žemųjų Šančių bendruomenė. Taip protestuodama dėl Nemuno krantinėje planuojamos tiesti gatvės. Jos projekte numatyta, kad tiesimui trukdantys medžiai bus iškirsti.

Žinios. Planuojama visas parduotuves atidaryti balandžio 12 d.: galutinis sprendimas bus priimtas kitą savaitę

„Tai yra rekreacinė miesto zona, į kurią atvažiuoja miestiečiai pailsėti, aktyviai sportuoti, o šiuo atveju siūloma nusitiesti gatvę, kuri būtų skirta automobiliams, būtų pakenkta žmonių sveikatai, sumažinta rekreacinės zonos apimtis, o vietiniams gyventojams tai, žinoma, padidėtų tarša, garsas“, – sako Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė Vida Gelūnienė.

Kauno savivaldybė aiškina, kad suplanuoti kirsti medžiai trukdo ne tik tiesiamai gatvei, šaligatviams, bet ir šiluminei trasai. Ji įgyvendinant gatvės projektą taip pat bus atnaujinama. Savivaldybė žada, kad iškirstus medžius pakeis nauji.

„Balansas, bendras balansas bus teigiamas dėl medžių atsodinimo, dėl medžių pasodinimo ne tinklų zonoje bendras balansas – teigiamas. Preliminarus skaičius – apie 180 medžių, dar tikslų skaičiai tikslinsis projekto rengimo metu“, – teigia Kauno miesto savivaldybės Tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Naujos gatvės tiesimui savivaldybė yra numačiusi skirti apie 3 milijonus eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.