Lietuvoje

2012.05.24 13:13

Siūlys panaikinti V. Matuzo neliečiamybę

ELTA2012.05.24 13:13

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlys Seimui patenkinti generalinio prokuroro prašymą ir panaikinti Vito Matuzo teisinę neliečiamybę.

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlys Seimui patenkinti generalinio prokuroro prašymą ir panaikinti Vito Matuzo teisinę neliečiamybę.

Už tai, kad būtų leista Seimo narį V. Matuzą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, antradienį vykusiame komisijos posėdyje balsavo šeši komisijos nariai, susilaikė – trys.

Komisijos pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras nuo balsavimo nusišalino.

Trečiadienį komisijos nariai dar ketina susirinkti į procedūrinį posėdį, kuriame planuoja suderinti rezoliucijos projektą ir pažymą, kurie bus įregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate.

Antradienį komisijos posėdyje opozicijai priklausantys Seimo nariai tvirtino, kad neturi pagrindo netikėti specialiųjų tarnybų ir prokurorų surinktais duomenimis. „Nebuvo argumentų, kurie paneigtų tai, ką pateikė prokuratūra ir STT. Netikėti jų darbu būtų nekorektiška. Tikrai kol kas nematau, kad būtų politinis susidorojimas“, – sakė socialdemokratas Mindaugas Bastys.

„Vienintelis kelias jam apsiginti ir įrodyti savo nekaltumą yra teismas“, – mano „tvarkietis“ Egidijus Klumbys.

„Yra vyras ir tegul elgiasi vyriškai“, – patarė Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Jonas Stanevičius.

Įžvelgiantis politinį susidorojimą pats V. Matuzas kreipėsi raštiškai į komisiją, prašydamas išklausyti bent dalį tų asmenų, kurie turi informacijos, galinčios padėti įvertinti, ar jam mesti kaltinimai nėra susiję su politika. Tačiau komisijos nariai balsų dauguma nutarė apklausų nerengti.

„Galėjome tai padaryti, nemanau, kad tai būtų užtrukę. Gal V. Matuzas galėjo nurodyti keletą asmenų, kuriuos galima buvo apklausti. Teisėsauga tikrai nenagrinės politinių motyvų“, – sakė konservatorius Edmundas Pupinis, aiškindamas, kodėl susilaikė per balsavimą.

Konservatorė Danutė Bekintienė irgi tvirtino, kad susilaikė balsuodama, nes komisija neįsigilino į galimą politinio persekiojimo motyvą. „Man susidarė įspūdis, kad V. Matuzas buvo „medžiojamas“ pačiais baisiausiais būdais kaip žvėris“, – sakė politikė.

Per balsavimą nusišalinęs komisijos pirmininkas, Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys S. Šedbaras žurnalistams aiškino, kad norėjo būti objektyvus ir neprimesti savo nuomonės. „Liko mažas laiko tarpas iki rinkimų ir tai yra toks emociškai jautrus dalykas, todėl norisi maksimalaus emocijų eliminavimo“, – sakė S. Šedbaras.

Praėjusią savaitę komisijos posėdyje dalyvavęs parlamentaras V. Matuzas kategoriškai atmetė visus jam adresuojamus kaltinimus, primena ELTA. V. Matuzas tvirtino, kad prieš jį ir jo šeimą jau daugelį metų vykdomas puolimas.Politiko teigimu, generalinio prokuroro kreipimasis į Seimą dėl jo yra nepagrįstas ir neatitinka faktinių aplinkybių.

Praėjusį trečiadienį Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje buvo apklaustas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas ir laikinai einantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininko pareigas Egidijus Snicorius.

Gegužės 8 d. Seimas, atsižvelgdamas į generalinio prokuroro Dariaus Valio kreipimąsi, sudarė laikinąją tyrimo komisijai ir pavedė jai atlikti tyrimą iki birželio 15 d. Komisija sudaryta iš 12 Seimo narių.

Generalinis prokuroras D. Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti susitikimą patraukti Seimo narį V. Matuzą baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti arba kitaip suvaržyti jo laisvę. Seimo posėdyje D. Valys informavo, kad STT Panevėžio valdyboje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame yra surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad 2010-2011 metais Seimo narys V. Matuzas galimai padarė nusikalstamas veikas.

Konstitucija ir Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.