Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.18 19:01

A. Kubilius apie Vyriausybės šimtadienį: tai – lėto veikimo Vyriausybė

ELTA 2013.03.18 19:01

Opozicijos lyderis, ekspremjeras Andrius Kubilius, vertindamas Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės šimtadienį, sako, kad tai „lėto veikimo Vyriausybė“, galinti sau leisti dirbti iš lėto, mat iš ankstesnės Vyriausybės paveldėjo gerą finansinę situaciją. 

Opozicijos lyderis, ekspremjeras Andrius Kubilius, vertindamas Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės šimtadienį, sako, kad tai „lėto veikimo Vyriausybė“, galinti sau leisti dirbti iš lėto, mat iš ankstesnės Vyriausybės paveldėjo gerą finansinę situaciją.

„Dabartinė Vyriausybė paveldėjo iš mūsų Vyriausybės gerą ekonomikos ir finansų situaciją, todėl gali dirbti visai neskubėdama. Tas neskubėjimas pavertė Vyriausybę lėto veikimo Vyriausybe. Užtenka pažiūrėti vien tik į Vyriausybės posėdžių darbotvarkes (jos yra tuščios), kad suprastume, jog kol kas Vyriausybėje tiesiog nežinoma, nei ką svarstyti, nei ką spręsti. Ne veltui Seimo sesijai Vyriausybė iš esmės pateikė tik mūsų Vyriausybės parengtus projektus“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Kubilius. Per 100 dienų, per kurias paprastai vyriausybės stengiasi parodyti bent kontūrus savo esminių nuostatų, ši Vyriausybė, anot A. Kubiliaus, nesistengė to daryti, todėl ir po 100 dienų nepaaiškėjo, nei ką Vyriausybė darys mokesčių reikaluose, nei ką darys elektros energetikos reikaluose.

Ekspremjero nuomone, kartais toks neskubėjimas turi būti ir sveikintinas, nes tai reiškia, kad yra padaroma mažiau tokių populistinių klaidų, kokias matėme nuo pat pradžių, pavyzdžiui, staiga padidinus minimalią mėnesio algą (MMA) 25 proc. Šio veiksmo neigiamas pasekmes jau ryškiai matome, anot A. Kubiliaus, sulėtėjusiose (ar visai sustojusiose) nedarbo mažėjimo tendencijose.

„Statistikos departamento skelbiami duomenys, sugulantys į ilgalaikių tendencijų grafikus, ryškiai rodo, kad po dvejus metus besitęsusios nedarbo mažėjimo nuoseklios tendencijos socialdemokratų atėjimas į valdžią yra pažymėtas nedarbo mažėjimo sustojimu. Tai pirmasis ryškus ilgalaikis socialdemokratų valdžios „pasiekimas“ per pirmąjį šimtadienį. Kiti pasiekimai per 100 dienų pasižymi tuo, kad naujoji valdžia spėjo įrodyti, jog jai geriausiai sekasi kovoti su pačia savimi ir taip nieko neveikiant sukurti dramatiškai svarbios veiklos įspūdį“, – sakė A. Kubilius.

Kalbėdamas apie skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje, kovą dėl pensijų sistemos reformos ateities, apie ministro Vytenio Povilo Andriukaičio reformas sveikatos apsaugoje, apie Rolando Pakso referendumo euro įvedimo klausimu iniciatyvą A. Kubilius sako, kad „per šimtą dienų visur matome daug tariamos vidinės „dramatinės“ kovos“.

„Tik tokios „dramatiškos“ vidinės kovos, matyt, Premjerui neleido per 100 dienų suformuoti aiškesnės šios Vyriausybės ekonominės vizijos, tai yra, kokiems prioritetiniams darbams ekonomikos reikaluose Vyriausybė skirs ypatingą dėmesį. (...) Niekas nesiginčija dėl renovacijos ar šilumos ūkio pertvarkos svarbos ir sveikinsime bet kokius realius, o ne vien deklaratyvius Vyriausybės pasiekimus šiuose reikaluose, bet stebina tai, kad Premjeras vis dar nė puse žodžio neužsimena apie aukštąsias technologijas, inovatyvią ekonomiką ar investicijų pritraukimą“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis A. Kubilius.

Sveikindamas A. Butkevičiaus Vyriausybę su pirmuoju šimtadieniu ekspremjeras palinkėjo Vyriausybei per kitas šimtą dienų jau pradėti dirbti, ne tik džiaugtis išgyvenimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi