Lietuvoje

2016.05.26 17:12

L. Linkevičiaus vizito Irane metu daugiausia dėmesio numatoma skirti ekonominių ryšių skatinimui

LRT.lt2016.05.26 17:12

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialia ir verslo delegacijomis gegužės 27–30 dienomis lankysis Irane, kur tarsis dėl ekonominio, prekybinio ir kultūrinio bendradarbiavimo.

L. Linkevičius vizito metu susitiks su Irano užsienio reikalų ministru Javadu Zarifu, ekonomikos ir finansų ministru Ali Tayebnia, mokslo, mokslinių tyrimų ir technologijos ministru Mohammadu Farhadi, komunikacijos ir informacijos ministru Mahmoudu Vaezi ir su Irano prekybos, pramonės, kasybos ir žemės ūkio rūmų prezidentu Mohsenu Jalalpouru. 

Planuojami susitikimai ir su energetikos, žemės ūkio ministrais, parlamento vadovybe. Gegužės  29 d. ministras dalyvaus Lietuvos verslo seminare, rengiamame kartu su Irano prekybos, pramonės, kasybos ir žemės ūkio rūmais.

Kartu su užsienio reikalų ministru vyksta energetikos viceministras Aleksandras Spruogis ir verslininkų delegacija, vadovaujama Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos generalinio direktoriaus Rimanto Šidlausko, rašoma pranešime spaudai.

Susitikimų metu bus aptartas dvišalio, ypač ekonominio, prekybinio ir kultūrinio, bendradarbiavimo stiprinimas, pristatytos Lietuvos verslo ir eksporto galimybės, energetinė aplinka ir poreikiai, pasirašytas ekonominio bendradarbiavimo susitarimas ir supratimo memorandumas tarp Užsienio reikalų ministerijų. Taip pat bus aptarta saugumo padėtis regione ir pasaulyje, kova su terorizmu bei grupuote „Daesh“, imigracijos priežastys.

Ilgą laiką dėl Irano branduolinės programos dvišalių Lietuvos ir Irano santykių politiniu lygmeniu nebuvo. Tai pirmas užsienio reikalų ministro vizitas į Iraną. 2014 m. rugpjūčio 9–12 d. Irane lankėsi Seimo pirmininko pavaduotojo Algirdo Syso vadovaujama Seimo delegacija. Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės vadovaujamoje delegacijoje, kuri lankėsi Irane 2015 m. spalio 29–lapkričio 3 d., dalyvavo veterinarijos ir maisto pramonės atstovai.

Šiemet sukanka 25 metai nuo tada, kai 1991 m. rugsėjo 10 d. Iranas oficialiai pripažino atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, patvirtindamas pripažįstąs galiojančia 1930 m. Lietuvos Respublikos ir Persų Imperijos draugingumo sutartį. Diplomatiniai santykiai oficialiai užmegzti 1993 m. lapkričio 4 d.

Nuo 2016 m. gegužės 3 d. Lietuvai Irane atstovauja ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga, reziduojantis Ankaroje. Nuo 2014 m. liepos 23 d. Iranui Lietuvoje atstovauja ambasadorius Raminas Mehmanparastas Nodehi, reziduojantis Varšuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.