Lietuvoje

2016.05.26 16:35

Vilniuje prie Neries į dangų pakilo Gruzijos vėliava

LRT.lt 2016.05.26 16:35

Ketvirtadienį Vilniuje pieva prie Baltojo tilto visai dienai pasipuošė milžiniška 60x30 metrų Gruzijos vėliava, o danguje sklandė įspūdingo dydžio Gruzijos šalies vėliava bei aitvarai. Lietuvos trispalvės bei aitvarai taip pat pakilo danguje kaip draugiškumo ir palaikymo šaliai simbolis. Taip buvo pagerbta Gruzija, kuri šiandien švenčia savo Nepriklausomybę.

„Šiandien [ketvirtadienį] ypatinga diena ne tik Gruzijai, mininčiai savo nepriklausomybės dieną, bet ir Lietuvai. Mūsų šalys galėtų būti puikiu tarptautinio bendradarbiavimo, solidarumo, glaudžios partnerystės pavyzdžiu, mūsų tautas sieja panašūs ir abiem tautoms labai reikšmingi istoriniai momentai. Vienas jų – kova už laisvę, už savo nepriklausomybę. Todėl labai džiaugiuosi, kad Vilnius su gražia Gruzijos ambasados inicijuota aitvarų akcija taip pat prisideda prie Gruzijos valstybinės šventės minėjimo bei gali dar kartą išreikšti savo palaikymą Gruzijos žmonėms. Tai puiki proga stiprinti mūsų šalis bei jų sostines – Vilnių ir Tbilisį – jungiančius tvarius draugystės saitus“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Gruzijos Nepriklausomybės dienos minėjimo metu prie Baltojo tilto virš Neries upės buvo leidžiami Gruzijos ir Lietuvos valstybinių vėliavų spalvų aitvarai. Taip pat surengtos aitvarų gaminimo ir skraidinimo pamokos vaikams, buvo mokomasi gaminti vėjagaudžius ir vėliavėles. Šventės metu prie Baltojo Tilto skambėjo gruzinų ir lietuvių dainos, atliekamos Gruzijos technikos universiteto Lituanistikos centro studentų iš Gruzijos.

Vilniaus savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja su Gruzija: 2009 m. Vilniuje Tarptautinio merų forumo metu pasirašyta Vilniaus ir Tbilisio susigiminiavimo sutartis, Tbilisyje atidarytas Vilniaus skveras. 2012 m. Vilniaus m. tarybos sprendimu Tbilisio vardu pavadintas skveras Žirmūnų seniūnijoje (prie Mindaugo tilto). 2012 m. gegužės 19 d. Tbilisyje surengta Gatvės muzikos diena. Praėjusiais metais gegužės 26 d. sostinės meras Remigijus Šimašius dalyvavo Gruzijos nepriklausomybės dienos minėjime Katedros aikštėje, rašoma pranešime spaudai.
 

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35