Lietuvoje

2016.05.26 16:28

J. Olekas pabrėžė Belgijos indėlį į Lietuvos saugumą

LRT.lt 2016.05.26 16:28

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Belgijos Karalystės gynybos ministru Stevenu Vandeputu, pabrėžė aktyvų belgų indėlį stiprinant mūsų saugumą.

„Belgija, prieš 12 metų pirmoji atsiuntusi savo naikintuvus į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, ir toliau prisideda prie mūsų saugumo užtikrinimo vystydamos intensyvų dvišalį  bendradarbiavimą tarp sausumos, karinių oro ir jūrų pajėgų“, – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas per Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laive „Jotvingis“ vykusį dvišalį ministrų susitikimą.

Aptariant pasirengimą liepą vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, ministras J. Olekas pabrėžė veiksmingų atgrasymo priemonių ir jų fizinio buvimo mūsų regione svarbą, rašoma pranešime spaudai.

„Sustiprintas NATO pajėgų buvimas turi iš politinio įrankio transformuotis į kariškai veiksmingą atgrasymo priemonę ir tai būtų galima pasiekti Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokavus tarptautines batliono dydžio kovines grupes“, – teigė ministras.

J. Olekas padėkojo Belgijai už  2015 m. spalį į Lietuvą atsiųstas kuopos dydžio sausumos pajėgų rotacines pajėgas ir pakvietė jas sugrįžti šį rudenį.

Lietuvos ir Belgijos gynybos ministrai taip pat stebėjo tarptautinių pratybų „Atvira dvasia 2016“ (angl. „Open Spirit 2016“) metu vykdytus išminavimo darbus ir  medicinos evakuacijos parodomąją programą.