Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.26 17:04

Baigiasi nesprogusios amunicijos paieškos ir naikinimo operacija

Baigiasi Tarptautinė nesprogusios amunicijos paieškos ir naikinimo operacija „Open Spirit“. Laivai iš 14 NATO ir partnerių šalių minų bei kitų nuo pasaulinių karų likusių sprogmenų jūroje ieškojo 10 parų. 

Didžiausia šiemet Baltijos jūroje nesprogusios amunicijos paieškos ir sunaikinimo operacija „Open Spirit“ vyko Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Iki vakar dienos jūros dugne rasta ir sunaikinta 16 jūrinių minų bei dvi torpedos. Taip pat, ieškant nesprogusios amunicijos, aptikta 15 jūrinių minų inkarų, 2 raketų dalys, 3 mokomosios jūrinės minos ir 3 nuskendusių laivų liekanos.

Operacijoje dalyvavo 19 karinių laivų, 10 narų-išminuotojų komandų iš 14 šalių – iš viso apie 900 karių.

Tokios sprogmenų paieškos ir naikinimo operacijos Baltijos šalyse atliekamos kasmet rotacijos principu. Paskutinįkart Lietuvos vandenyse minų ieškota 2013-tų metų rugpjūtį. Jūros dugne tebegulintys sprogmenys gali kelti pavojų saugiai laivybai ir žvejybai.

Skaičiuojama, kad per abu pasaulinius karus Baltijoje, Lietuvos vandenyse buvo išdėstyta daugiau nei pusantro tūkstančio jūrinių minų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi