Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.26 14:34

Išrinkta nauja VGTU Taryba

LRT.lt 2016.05.26 14:34

Šią savaitę paaiškėjo naujosios Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarybos sudėtis, rašoma pranešime spaudai. Tarybos pirmininku antrai kadencijai perrinktas technologinės įrangos pramoninėms nuotekoms valyti įmonės UAB „Traidenis“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius. Tarybą sudaro 11 narių, kurių pirmasis darbas – jau birželio 7 d. įvyksiantys rektoriaus rinkimai.

Galimybę eiti šias pareigas antrą kartą S. Leonavičius vertina kaip jam parodytą pasitikėjimą, o kartu ir kaip didelę atsakomybę: „Penkerių metų darbas VGTU Taryboje man leido sukaupti daug vertingos patirties. Ją panaudosiu antrąkart eidamas šias pareigas ir užtikrindamas universiteto iškeltų tikslų siekimą – VGTU matomumo tarptautinėje erdvėje didinimą, aktyvų darbą su partneriais bei naujų paiešką. Taip pat stengsimės užtikrinti gražų bendradarbiavimą tarp VGTU Senato, Tarybos, Rektorato ir visos universiteto bendruomenės.“

S. Leonavičius vadovaujama VGTU Taryba išsiskyrė tuo, kad dirbo visuomeniniais pagrindais. Pirmininko siūlymu VGTU Tarybos nariai atsisakė jiems priklausančio atlygio ir šias lėšas skyrė studentų projektų įgyvendinimui. Finansavimas atiteko tokiems unikaliems projektams, kaip biosignalais valdomo rankos protezo gamyba, 3D atspausdintos ortopedinės avalynės ir jos komponentų gamyba, roboto, važiuojančio vertikaliai stulpu, kūrimui ir kitiems.

S. Leonavičius, kaip naujasis tarybos pirmininkas, teiks pasiūlymą tęsti šią iniciatyvą ir paremti studentų idėjas, kurias jie galėtų įgyvendinti VGTU Mechanikos fakulteto Techninės kūrybos ir inovacijų centre bei naujajame kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“.

VGTU Tarybos pirmininko pavaduotoju išrinktas UAB „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Taryba sudaryta iš išorės verslo ir asociacijų bei VGTU akademinės bendruomenės atstovų. Jos nariais šiemet tapo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, VšĮ Nacionalinės plėtros instituto atstovas Mindaugas Kiznis ir AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius; vidiniais nariais išrinkti – Filosofijos ir komunikacijos katedros vedėjas Tomas Kačerauskas, Informacinių sistemų katedros vedėjas Dalius Mažeika, Kelių katedros vedėjas Virgaudas Puodžiukas, Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros vedėjas Juozas Valivonis, Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas.

Studentus taryboje atstovaus VGTU Studentų atstovybės prezidentė Laura Ladietaitė.

VGTU Taryba renkama 5 metams, tas pats asmuo Tarybos nariu gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi