Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.26 14:08

Seime – naujas siūlymas uždrausti prekybininkams dirbti per šventes

BNS 2016.05.26 14:08

Seime vėl gaivinama idėja apriboti prekybos centrų veiklą per didžiąsias metų šventes. Jeigu Seimas tam pritartų, nauja tvarka įsigaliotų nuo 2017 metų.

Socialdemokratės Birutė Vėsaitė ir Orinta Leiputė siūlo Darbo kodekse numatyti, kad parduotuvėms būtų uždrausta dirbti per šešias svarbiausias metų šventes – sausio 1-ąją, vasario 16-ąją, kovo 11-ąją, liepos 6-ąją bei pirmą Kalėdų ir pirmą Velykų dieną. Šį siūlymą svarstys Socialinių reikalų ir darbo komitetas, o dėl jo balsuos visas Seimas.

Parlamentarės piktinasi, kad valstybinių švenčių dienomis prekybos centrų darbuotojai negali švęsti, dalyvauti renginiuose ar praleisti laiką kartu su šeimomis.

„Draudimas galiotų visoms mažmeninės prekybos įmonėms – ir batų parduotuvėms, ir dideliems prekybos centrams, nesvarbu, koks būtų parduotuvės dydis“, – BNS teigė B. Vėsaitė.

Pasak parlamentarių, 2015 metų trečiąjį ketvirtį „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ir „Norfos“ tinkluose dirbo apie 32 tūkst. žmonių, o visose mažmeninės prekybos įmonėse – 115,6 tūkst.

Seimas panašias pataisas jau yra svarstęs pernai, tačiau per paskutinį balsavimą prieš Kalėdas persigalvojo ir atmetė socialdemokrato Broniaus Paužos parengtą Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi