Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.26 10:52

Prie Ukrainos ambasados rengiama N. Savčenko skirta akcija

ELTA 2016.05.26 10:52

Prie Ukrainos ambasados ketvirtadienį popiet rengiama pilietinė akcija pasidžiaugti lakūnės Nadijos Savčenko išlaisvinimu ir priminti, kad 31 Ukrainos pilietis yra laikomas Rusijos kalėjimuose.

„Ši pergalė turi įkvėpti mus nesustoti ir tęsti kovą už likusių kalinių išlaisvinimą“, – rašė akcijos iniciatorius, visuomenininkas Vytautas Danilevičius.

Per socialinį tinklą „Facebook“ inicijuota akcija rengiama ketvirtadienį, 12 val., prie Ukrainos ambasados Vilniuje.

Kaip jau buvo pranešta, N. Savčenko buvo iškeista į du Ukrainoje nuteistus Rusijos karius – anot „RIA Novosti“, trečiadienį lėktuvas su Aleksandru Aleksandrovu ir Jevgenijumi Jerofejevu nusileido Vnukovo oro uoste Maskvoje.

Kovo 22-ąją Rostovo srities Donecko miesto teismas pripažino N. Savčenko kalta dėl dviejų Rusijos žurnalistų žūties Ukrainos rytuose ir nuteisė ją 22 metus kalėti bendrojo režimo kolonijoje.

Anot Rusijos pareigūnų, N. Savčenko 2014 metų birželio 17-ąją koregavo artilerijos ugnį į separatistų kontrolės postą Luhansko srities Metalisto gyvenvietės rajone, kur buvo civilių, tarp jų – trys Rusijos televizijos korespondentai. Du iš jų – Igoris Korneliukas ir Antonas Vološinas – per apšaudymą žuvo.

Pati N. Savčenko neigia savo kaltę. Ji taip pat tvirtina, kad prievarta buvo išvežta į Rusijos teritoriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi