Lietuvoje

2016.05.26 14:37

Lietuvos vadovai pasveikino Gruziją Nepriklausomybės dienos metinių proga

LRT.lt 2016.05.26 14:37

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius oficialiai pasveikino Gruzijos prezidentą Georgijų Margvelašvilį ir visus šalies gyventojus 98-ųjų Nepriklausomybės dienos metinių proga.

Pasak D. Grybauskaitės, per pastaruosius 25 metus Gruzija nuėjo ilgą kelią vakarietiškų valstybių bendruomenės link. Anot prezidentės, bendros vertybės, laisvės branginimas ir demokratinis pasirinkimas lemia, kad šiandien Gruzija yra viena sėkmingiausių Rytų partnerystės partnerių.

„Lietuva ir ateityje išliks aktyvia Gruzijos stiprių ryšių su partneriais ir sąjungininkais Europos ir transatlantinėje bendruomenėje rėmėja. Linkiu Jūsų šaliai susitelkimo ir vienybės žengiant pasirinktu keliu ir kuriant klestinčią, saugią ir europietišką valstybę“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Ministras pirmininkas A. Butkevičius taip pat pasveikino Gruzijos gyventojus, kuriems palinkėjo gerovės ir klestėjimo. 

„Lietuvos žmonių ir vyriausybės vardu su geriausiais linkėjimais sveikinu Gruzijos žmones Nepriklausomybės dienos proga. Lietuva yra ištikima Gruzijos eurointegracinių siekių rėmėja, mes džiaugiamės šiltais tarpvalstybiniais santykiais, nuolat puoselėjamais žmogiškaisiais ryšiais. Linkiu Jūsų šaliai gerovės ir klestėjimo“, – rašoma premjero A. Butkevičiaus sveikinimo laiške Gruzijos premjerui Georgijui Kvirikašviliui. 

Vyriausybės vadovas savo laiške taip pat pabrėžia, jog tikimasi, kad teigiamas sprendimas dėl vizų liberalizavimo su Gruzija Europos Parlamente bus priimtas jau artimiausiu metu.