Lietuvoje

2016.05.26 09:22

J. Požela: reikia griežtinti alkoholio pardavimų nepilnamečiams kontrolę

ELTA2016.05.26 09:22

Kartu su naujais alkoholio vartojimo apribojimais būtina užtikrinti ir dabar galiojančių teisės laikymąsi, ypač draudimų prekiauti alkoholiniais gėrimais nepilnamečiams srityje, teigia sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Pasak ministro, visuomenininkų iniciatyva griežtinti alkoholio prieinamumą naujomis priemonėmis yra sveikintina, tačiau J. Poželai kyla rimtų abejonių, ar, pavyzdžiui, alkoholio pardavimo ribos padidinimas iki 20 metų sumažins svaigiųjų gėrimų vartojimą tarp nepilnamečių.

„Mes turėtume kalbėti ir apie atsakomybės griežtinimą žmonėms, kurie perduoda tuos alkoholinius gėrimus nepilnamečiams, ir taip pat griežtinti kontrolę asmenų, kurie atrodo vyresni ir įsigyja alkoholinių gėrimų“, - „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo ministras.

Gegužės viduryje visuomenininkai Vyriausiai rinkimų komisijai įteikė per 60 tūkst. piliečių parašų, remiančių Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus. Tarp siūlomų pataisų - alkoholio reklamos draudimas, prekyba alkoholiniais gėrimais tik specializuotose parduotuvėse, galimybė teisėtai alkoholio įsigyti tik sulaukus 20 metų ir kitos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.