Lietuvoje

2021.04.01 18:26

Seimas nelinkęs pritarti pataisoms, įpareigojančioms paskirti KT teisėjus ne vėliau kaip per tris mėnesius po kandidatūrų

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.04.01 18:26

Seimas po pateikimo nepritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Stasio Tumėno ketvirtadienį pateiktoms Konstitucinio Teismo (KT) įstatymo pataisoms, kurios įpareigotų parlamentą paskirti naujus Konstitucinio Teismo teisėjus ne vėliau kaip per tris mėnesius po teisėjų kandidatūrų pateikimo.

Nustatytu laiku nepaskyrus naujo teisėjo, buvo siūloma, kad jo pareigas ne ilgiau kaip tris mėnesius eitų kadenciją baigęs teisėjas, kol bus paskirtas ir prisieks naujas teisėjas.

Už projektą po pateikimo balsavo 47 Seimo nariai, prieš buvo 29, susilaikė 25 parlamentarai.

Projektas galutinai nebuvo atmestas, bet yra grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Pasak S. Tumėno, siūlomas maksimalus trijų mėnesių terminas leistų laiku atlikti teisines Konstitucinio Teismo teisėjų skyrimo procedūras, sudarytų tinkamas sąlygas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui svarstyti ir pateikti Seimui nuomonę dėl Konstitucinio Teismo teisėjų kandidatūrų; Seimo nariams leistų laiku įgyvendinti Seimo nario teisę balsuoti dėl kandidatų į Konstitucinio Teismo teisėjus.

„Kol Seimas nepaskyrė naujo Konstitucinio Teismo teisėjo vietoj vieną kadenciją baigusio teisėjo, taip pat einančio ir Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas, Lietuvos Respublikos prezidentas negali teikti Konstitucinio Teismo pirmininko kandidatūros (ji teikiama tik paskyrus visus Konstitucinio Teismo teisėjus), o taip pažeidžiama jo konstitucinė teisė, konstitucinė pareiga, numatyta Konstitucijoje“, – sako Seimo narys S. Tumėnas.

Šiuo metu Konstitucijoje, Konstitucinio Teismo įstatyme nenumatytas konkretus terminas, per kurį Seimas privalėtų paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus iš Konstitucinio Teismo teisėjų kandidatūrų, kurias pateikia valstybės pareigūnai. Konstitucinio Teismo įstatyme taip pat nenumatytas konkretus terminas, reglamentuojantis kadenciją baigusio Konstitucinio Teismo teisėjo pareigų ėjimo laikotarpį.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05