Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.26 10:21

Atsisveikina su partija, bet europarlamentaro mandato atsisakyti nenori

Su partijos vėliava į Europos Parlamentą (EP) išrinkti, o vėliau iš partijos išstoję politikai neatsisako EP mandato, nes nori išlikti įtakingi ir tęsti savo karjerą. Svarbus motyvas, lemiantis tokį apsisprendimą, – finansai. Taip LRT.lt teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius politologas Algis Krupavičius.

Praėjusią savaitę Liberalų sąjūdį palikęs Antanas Guoga pareiškė ketinantis toliau dirbti EP. „Net ir neturėdamas partinio palaikymo, galiu prisidėti prie šalies pokyčių, gindamas jos interesus Europos Parlamente“, – savo tinklaraštyje skelbė politikas.

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Seimo narys Gintaras Steponavičius LRT.lt teigia, kad teisiškai nėra mechanizmų pakeisti A. Guogą kitu partijos nariu: „Iš liberalų pasitraukusio A. Guogos sprendimas turi nulemti, ką jis darys toliau. Kita vertus, nemanau, kad dabar yra tas momentas, kai partija turėtų imtis kažkokių iniciatyvų apeliuoti į jo galimus tolesnius žingsnius“.

Praėjusių metų žiemą partijos „Tvarka ir teisingumas“ duris užtrenkęs Valentinas Mazuronis taip pat neatsisakė anksčiau šios partijos gretose pelnytos europarlamentaro kėdės, nors „tvarkiečių“ lyderis tikino, jog V. Mazuronis turėtų atsisakyti europarlamentaro mandato.

„Aišku, būtų labai smagu, kad žmonės, kurie priima tokius sprendimus, padėtų mandatą, kuris pasiekiamas su komanda pagal tos partijos programą, ar Seimo nario, ar Europos Parlamento šiuo atveju. Kad tas mandatas būtų grąžinamas partijai. Bet per 25 metus tokių atvejų nebuvo, jaučiu, kad ir šiuo atveju nebus“, – tąkart tvirtino R.Paksas.

Ir iš tiesų nebuvo – V. Mazuronis pareiškė, kad, „jei Petras Gražulis važiuotų į EP, Lietuvai tai garbės nepridėtų“. Mat, jei V. Mazuronis apsispręstų vesti „darbiečius“ į šalies parlamento rinkimus, jį EP pakeistų „Tvarkos ir teisingumo“ politikas P. Gražulis.

Panašių atvejų, kai politikai išrenkami su sąrašu, o vėliau iš partijų išeinama, bet EP mandato neatsisakoma, būta ir ankstesnėse EP kadencijose.

2004-asiais su Darbo partijos vėliava į EP buvo išrinkta Ona Rainytė-Bodard (buvo O. Juknevičienė), tačiau prieš pat kadencijos pabaigą ji taip pat pasitraukė iš šios partijos.

G. Landsbergį keis Laima Andrikienė

Europarlamentaras ir konservatorių lyderis G. Landsbergis yra skelbęs, kad dalyvaus Seimo rinkimuose. Jis planuoja savo kandidatūrą iškelti Kauno Centro-Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje, maža to, ketina būti partijos rinkimų sąrašo lyderiu. G. Landsbergį europarlamentaro poste pakeis L. Andrikienė, kuri jau anksčiau yra dirbusi EP.

Kaip LRT.lt informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, G. Landsbergis ketvirtadienį turėtų atvykti į posėdį ir atsisakyti europarlamentaro mandato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi