Lietuvoje

2016.05.25 17:29

A. Guoga neatskleidžia, ar planuoja kurti politinę partiją

BNS2016.05.25 17:29

Buvęs Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas ir laikinasis vadovas europarlamentaras Antanas Guoga neatskleidžia, ar planuoja kurti politinę partiją.

„Planų yra tikrai daug, mano planai yra klestinti Lietuva, tai veiksiu, darysiu viską, ką galiu, kad būtų Lietuvoje geriau gyventi“, – žurnalistams Europos Parlamente Briuselyje sakė A. Guoga, paklaustas, ar planuoja kurti politinę partiją.

Dar kartą perklaustas to paties, politikas teigė: „Viską darysiu, ką galiu, kad būtų Lietuvoje geriau gyventi“.

Europarlamentaras taip pat patvirtino, kad A.Guogos paramos fondas jau yra perėmęs visus jo Lietuvoje turimus verslo aktyvus.

„Taip, A. Guogos paramos ir labdaros fondas yra priėmęs visus aktyvus, kuriuos turiu Lietuvoje, savo akcijas, savo verslo. Asmeniškai jokio intereso jau neturiu šiai dienai“, – sakė A. Guoga.

Pernai spalį pralaimėjęs Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimus Eligijui Masiuliui, europarlamentaras pranešė partijos bursiąs „Klestinčios Lietuvos“ frakciją, į kurią kvies ne tik partijos narius, bet ir nepartinius žmones.

„Nereikia skaldyti, o galime stiprinti viduje, tiesiog norėčiau turėti visuomenės veikėjų, žmonių, kurie turi tikslą „Klestinti Lietuva“. Nebūtinai buvę ilgai politikoje, o tiesiog žmonės, kurie žino, ko jie nori ir ką jie daro. Nebūtinai visiems į partiją stoti“, – tuomet sakė A. Guoga. Tačiau žadėtos frakcijos partijoje jis taip ir neįkūrė.

A. Guoga praėjusią savaitę Liberalų sąjūdį paliko būdamas laikinuoju partijos pirmininku. Krizė šioje partijoje kilo, kai teisėsaugos pareigūnai paskelbė tiriantys įtarimus, kad liberalų lyderis Eligijus Masiulis paėmė kyšį. Šis atsistatydino iš partijos vadovų bei Seimo narių. Tuomet Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigas laikinai perėmė pirmasis vicepirmininkas A. Guoga.

Jam pradėjus viešai pasakoti, kaip planuoja išskaidrinti partijos veiklą, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius pranešė, jog partijos valdybos posėdyje bus keliamas klausimas dėl A. Guogos pašalinimo iš partijos dėl jo prieštaringų pasisakymų. Po tokių pareiškimų A.Guoga pats Vilkaviškio skyriui pranešė, jog išstoja iš Liberalų sąjūdžio.

Dalies Liberalų sąjūdžio atstovų nepasitenkinimą sukėlė vieši A. Guogos pareiškimai, kad teisėsaugos duomenys rodo, esą be buvusio liberalų lyderio E. Masiulio partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla. Jis teigė, kad partijos narius galėjo veikti „mafijos struktūra“. Prieš tai A.Guoga siūlė partijos vadovybę patikrinti melo detektoriumi, atlikti partijos veiklos ir finansų auditą, surengti visuotinius partijos pirmininko rinkimus.

A.Guogai palikus partiją laikinojo partijos pirmininko postą užėmė R. Šimašius. Liberalų sąjūdžio suvažiavimas, kuriame bus išrinktas nuolatinis pirmininkas, vyks birželio 11 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.