Lietuvoje

2016.05.25 16:01

STT sulaikė „Kauno regiono kelių“ vadovus

BNS2016.05.25 16:01

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį pranešė, kad dėl įtarimų piktnaudžiavimu sulaikė „Kauno regiono kelių“ vadovą Vidmantą Lisauską ir dar tris vadovaujančias pareigas einančius įmonės darbuotojus.

STT įtaria, kad šiai valstybės įmonei priklausantis turtas galėjo būti neteisėtai naudojamas juridinių asmenų vykdomuose statybos darbuose.

Iš pranešime spaudai pateikiamų inicialų matyti, kad tarp sulaikytųjų yra direktoriaus pavaduotojas Edmundas Kaučikas. Kiti du sulaikytieji įvardijami kaip įmonės padalinio vadovai V.S. ir T.G., neoficialiomis žiniomis tai įmonės Kėdainių kelių tarnybos viršininkas Vaidas Stravinskas ir inžinierius Tomas Glebavičius.

Jie dviem paroms sulaikyti trečiadienį, jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

Vykdant tyrimą taip pat buvo sulaikytas vienos neįvardijamos uždarosios akcinės bendrovės vadovas. Neoficialiomis žiniomis, tai uždaroji akcinė bendrovė „Tauro ženklas“, besiverčianti eismo saugumo priemonių įrengimu. V.Lisauskas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai yra deklaravęs, kad šiai bendrovei vadovauja jo sūnus Audrius Lisauskas.

Įmonių patalpose atliktos kratos, paimti tyrimui svarbūs daiktai ir dokumentai.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius žurnalistams trečiadienį sakė, kad teisėsaugos akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai.

„Esu davęs nurodymą Kelių direkcijai bendradarbiauti, teikti konkurso medžiagas, kad padėtų išsiaiškinti teisybę“, – sakė R.Sinkevičius, kuris tvirtino nežinantis, kokio objekto viešieji pirkimai buvo vykdomi.

„Jeigu jie (įtarimai – red.) yra pagrįsti, žinoma, tie žmonės, kurie dirba vadovaujantį darbą, nedirbs“, – sakė ministras.

Premjeras Algirdas Butkevičius situacijos teigė kol kas komentuoti negalintis.

„Neturiu informacijos, kai turėsiu informacijos, galėsiu pakomentuoti“, - trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Įmonę 1995 metais įsteigė Susisiekimo ministerija. Ji atsakinga už Kauno apskrityje esančių valstybinės reikšmės kelių ir jų statinių priežiūrą, eksploataciją ir remontą, jų apskaitą. Įmonė taip pat projektuoja ir stato kelius, gatves, aikšteles, gamina ir parduoda smėlį, žvyrą, asfaltbetonį, nuomoja kelių statybos mechanizmus ir specialios paskirties autotransportą.

„Kauno regiono kelių“ interneto svetainėje skelbiama, kad pernai įmonėje dirbo 323 darbuotojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.