Lietuvoje

2016.05.25 11:55

Lietuva ir toliau remia Gruzijos siekį tapti NATO nare

LRT.lt2016.05.25 11:55

Tbilisyje (Gruzija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Estijos gynybos ministru Hannesu Hanso ir Latvijos gynybos ministru Raimondsu Bergmaniu susitiko su Gruzijos gynybos ministre Tinatin Khidašeli, rašoma pranešime spaudai. 

Susitikimo metu ministras J. Olekas užtikrino Lietuvos įsipareigojimą remti Gruzijos narystės NATO siekius ir teikti pagalbą įgyvendinant NATO patvirtintą priemonių paketą Gruzijai.

„Užtikrinu, kad Lietuvos indėlis į bendrą NATO ir Gruzijos pratybų ir vertinimo centrą bus išlaikomas tiek, kiek reikia, esame pasirengę apsvarstyti ir papildomą paramą. Taip pat esame pasirengę dalyvauti NATO pratybose Gruzijoje“, – susitikimo metu sakė J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras paskatino Gruziją tęsti reformas ir siekti tolesnės pažangos rengiantis narystei NATO.

Ministras J. Olekas pasveikino Gruziją su 25-osiomis nepriklausomybės metinėmis, palinkėjo taikos bei stabilumo ir siekti savo strateginių tikslų.

Gegužės 24 d. Baltijos šalių gynybos ministrai dalyvavo 10-ojoje Gruzijos gynybos ir saugumo konferencijoje.

Lietuva su Gruzija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2001 m., kai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

Lietuva remia Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius politinėmis priemonėmis ir praktiškai padeda įgyvendinti Gruzijos gynybos sistemos ir kariuomenės reformas.

Remdama glaudesnį NATO bendradarbiavimą su Gruzija, Lietuva skyrė karininką į Tbilisyje veikiantį bendrą NATO ir Gruzijos pratybų ir vertinimo centrą.

Šių metų balandį bendrame NATO ir Gruzijos pratybų ir vertinimo centre Lietuvos kariuomenės instruktoriai surengė kursus Gruzijos kariuomenės karininkams, kaip rengti ir vertinti karines kuopos lygmens pratybas, mokė pratybų vertinimo procedūrų. Lietuvos kariuomenė perdavė Gruzijai sauso maisto davinių, kad būtų užtikrintas karių maitinimas lauko sąlygomis gegužės mėn. centre vykdomų kuopos lygio pratybų metu.

12 Gruzijos specialiųjų operacijų pajėgų atstovų gegužės mėn. dalyvavo Lietuvoje vykusiose tarptautinėse specialiųjų operacijų pajėgų pratybose „Liepsnojantis kalavijas“. Lietuvos kariai planuoja dalyvauti NATO ir Gruzijos pratybose lapkričio mėn.

2007–2013 m. Gruzijos kariai tarnavo Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje Afganistane. Gruzijos kariuomenės atstovai nuolatos kelia kvalifikaciją Lietuvos karinio rengimo institucijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.