Lietuvoje

2016.05.25 11:19

Lietuvis žurnalistas papasakojo, kaip per porą metų pasikeitė Krymas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.25 11:19

Prieš kelias dienas iš Krymo grįžęs fotožurnalistas Artūras Morozovas teigia, kad šis regionas po prieš porą metų Rusijos įvykdytos aneksijos tapo kur kas labiau izoliuotas, o daugybė ten gyvenančių žmonių nesidžiaugia naujais šeimininkais.

„Regione neveikia tarptautinis mobilusis ryšys, negalima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis. (...) Įvažiuojant į Krymą žurnalistai sulaukia daugybės klausimų pasienyje, o oficialių minėjimų metu jie yra registruojami, stebimi. (...) Žurnalistų darbas yra labai prižiūrimas“, – spaudos laisvę ir regiono izoliaciją apibendrina 10 dienų Kryme praleidęs A. Morozovas.

Anot fotožurnalisto, kai kurie Ukrainos pasus suplėšę žmonės dabar gailisi dėl tuo metu apėmusios euforijos: jie negali keliauti į Ukrainą, pasiekti Ukrainos bankuose laikomų santaupų. Dėl aneksijos itin kenčia išsilavinę ir verslą turintys ar jau turėję vietiniai, tačiau šiuos jausmus bandoma užgožti visur kur propaguojamu patriotizmu.

„Į akis iškart krinta Rusijos patriotizmo dozė – visos simbolikos, kurios yra uždraustos pas mus, ten iškabintos visu gražumu. Kalbu apie pjautuvą ir kūjį, Stalino portretus, marškinėlius su Vladimiro Putino atvaizdu“, – pasakoja fotožurnalistas.

Daugiau jo įspūdžių išgirskite ir jo nuotraukų iš Krymo pamatykite laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.