Lietuvoje

2016.05.24 21:05

Daugai siekia kurortinės vietovės statuso

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.24 21:05

Alytaus rajono savivaldybė neatsisako ambicijų, kad Daugų miesteliui būtų suteiktas kurortinės vietovės statusas. Atsižvelgiant į reikalavimus jau įrengti paplūdimiai, sporto aikštynai, šiemet bus tiesiami ir dviračių takai.

Alytaus rajono vadovų teigimu, ežerų apsuptuose Dauguose švarus oras, nes šalia nėra pramonės įmonių, yra nemažai rekreacinių vietų, irklavimo bazė, pėsčiųjų takai, paplūdimiai, vaikų žaidimo aikštelės, poilsiavietės, kaimo turizmo sodybos, vaizdingas kraštovaizdis.

„Kita vertus, labai geras susisiekimas. Už 20 kilometrų – Alytus, už beveik šimto kilometrų – Vilnius, geras kelias. Mes norim, kad čia būtų kuo daugiau atsinaujinančių energijos šaltinių. Tai yra ir saulės energetika, ir geoterminis šildymas“, – kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

„Turistus vilioja noras ramiai pailsėti ir praleisti laiką, ir tas pats ežeras tūkstančio hektaro, yra ploto plaukioti, žvejoti. Vasarą yra pakankamai plaustų, motorinių valčių. Šiuo metu labiausiai trūksta maitinimo įstaigų“, – apie situaciją Dauguose kalbėjo miestelio seniūnas Vydas Raudonis.

Į miestelio infrastruktūrą investuota apie 10 mln. eurų. Šiemet bus tiesiami dviračių takai, įrengtas nedidelis spa centras. Tam prireiks dar maždaug 5 mln. eurų.

Tačiau Daugams tapti kurortine vietove koją kiša vienas iš vyriausybės patvirtintų specialiųjų reikalavimų, kad kurortinėje teritorijoje turi būti bent vienas iš gamtinių išteklių – mineraliniai vandenys ar gydomasis purvas, svarbūs ir kiti nauji reikalavimai.

„Čia šitos teritorijos aprėpty yra Rimėnai, kur atlikus tyrimus nustatyta, kad galima būtų išgauti mineralinį vandenį. Kita vertus, reikalavimai dargi sugriežtėjo – turi būti įkurtas ir informacinis centras“, – sakė A. Vrubliauskas.

Daugams gavus kurortinės vietovės statusą, seniūnijos biudžetas kasmet pasipildytų daugiau nei 60 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.